Yeni başladım ,önerileriniz ve tavsiyeleriniz.

• Konbuyu başlatan Oagca
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 7
  • Görüntüleme 271

Oagca

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
1
Bakiye
0₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Zeytinburnu
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Öncelikle herkese iyi günler.Lrfye yeni merak saldım yaklaşık bir ay önce takım aldım ; Okuma Lrf-S-702UL 1-8 gr atarlı kamışı ile alaris 20 makineyi kombinledim x8 shimano 0.06 mm ip kullanıyorum.Fakat 4.denememi yapmama rağmen hiç bir vuruş dahi alamadım.:) Denemelerimi İstanbul Yenikapı ve Silivri bölgelerinde yaptım sizce yeni başlayan bir amatör için sonuç normal mi ?Denemelerimde savagegearın jig head silikonlarını denedim(micro sandeel kit) ayrıca 5 gr slim minow jig(flash minow rengi) ve kendo zero arise 8 gr sahtesini denedim.Bir de acaba 8 gr sahte kullanmam doğru mu bu takım kombinasyonu ile ? Şimdiden cevaplarınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Forum Üyesi
Konular
121
Bakiye
546₺
İliniz
İstanbul
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Öncelikle herkese iyi günler.Lrfye yeni merak saldım yaklaşık bir ay önce takım aldım ; Okuma Lrf-S-702UL 1-8 gr atarlı kamışı ile alaris 20 makineyi kombinledim x8 shimano 0.06 mm ip kullanıyorum.Fakat 4.denememi yapmama rağmen hiç bir vuruş dahi alamadım.:) Denemelerimi İstanbul Yenikapı ve Silivri bölgelerinde yaptım sizce yeni başlayan bir amatör için sonuç normal mi ?Denemelerimde savagegearın jig head silikonlarını denedim(micro sandeel kit) ayrıca 5 gr slim minow jig(flash minow rengi) ve kendo zero arise 8 gr sahtesini denedim.Bir de acaba 8 gr sahte kullanmam doğru mu bu takım kombinasyonu ile ? Şimdiden cevaplarınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim.
İyi günler;

Yeni başlayan biri olarak bu durum normal, bende ilk başladığım zamanlarda 1 hafta sonuç alamamıştım, aksiyon olayını çözene kadar. Eliniz alıştıkça olayı çözecek ve bu uçsuz bucaksız olaya kapılacaksınız. Jig kullanarak bu aralar zargana, ve dişli familyasına yönelik av yapabilirsiniz. Burada önemli olan aksiyon, jig attıktan sonra kamışı aşağıya yada yana doğru vurdurarak jerk vererek orta hızda sarım yaparsanız zargana var ise o an orada atlayacaktır. Kamış atar değeriniz 1-8 olduğu için 8 gramlık sahte ve jig kullanmanızda bir sakınca yok. Denemelere devam edin muhakkak ki sonuç alacaksınız. Aynı şekilde sahte kullanımında da orta hız sarım ve ara ara twitch ve jerk vererek lüfer, çinekop ve sarıkanata yönelik denemeler yapabilirsiniz.

Oagca

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
1
Bakiye
0₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Zeytinburnu
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim.Denemelerime devam edeceğim.Bir konuda daha fikrinizi almak isterim.Genellikle tekneden uzun olta lüfer avı yapıyordum araştırmalarım sonucu lrf yi keşfettim ve hissiyatının çok yüksek olduğunu öğrendim ki denemelerimden de yola çıkarak gerçekten öyle eminim güzel bir lüfer yakalamak çok keyiflidir.Yaklaşık iki hafta önce tekneden bir saat kadar bir deneme yaptım fakat uzun olta avında tekneyle gayet büyük bir alanı tarama yapıyoruz lrf oltayla böyle bir alanı taramak çok kolay olmayacak haliyle,bu yüzden tekneden lrfyle lüfer avı bana çok mümkün bir olay gibi gelmedi tabi ki daha fazla deneme yapmak gerek.Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz acaba ne gibi jigler veya sahteler kullanılmalı sizce veya hali hazırda canlı zargana varken lüfer acaba sahteye atlar mı ? Veya İstanbul Avrupa tarafında tekneyle lrf yöntemi ile ne gibi avlar yapılabilir acaba ?Şimdiden değerli fikir yorum ve cevaplarınız için teşekkür ederim.

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Forum Üyesi
Konular
121
Bakiye
546₺
İliniz
İstanbul
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim.Denemelerime devam edeceğim.Bir konuda daha fikrinizi almak isterim.Genellikle tekneden uzun olta lüfer avı yapıyordum araştırmalarım sonucu lrf yi keşfettim ve hissiyatının çok yüksek olduğunu öğrendim ki denemelerimden de yola çıkarak gerçekten öyle eminim güzel bir lüfer yakalamak çok keyiflidir.Yaklaşık iki hafta önce tekneden bir saat kadar bir deneme yaptım fakat uzun olta avında tekneyle gayet büyük bir alanı tarama yapıyoruz lrf oltayla böyle bir alanı taramak çok kolay olmayacak haliyle,bu yüzden tekneden lrfyle lüfer avı bana çok mümkün bir olay gibi gelmedi tabi ki daha fazla deneme yapmak gerek.Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz acaba ne gibi jigler veya sahteler kullanılmalı sizce veya hali hazırda canlı zargana varken lüfer acaba sahteye atlar mı ? Veya İstanbul Avrupa tarafında tekneyle lrf yöntemi ile ne gibi avlar yapılabilir acaba ?Şimdiden değerli fikir yorum ve cevaplarınız için teşekkür ederim.
Ben lrf ile av yapan biri olarak LRF Sevdam İnstagram sayfam da yaptığım lüfer, sarıkanat gibi avları görebilirsin. Yapılamaz diye bir şey yok 😉 lüfer sahteye tabi ki de atlar tekneden jig ve sahte ile at çek veya jig ile dibe indirip taraya taraya yukarıya doğru da Avı yapılabilir. Aynı zaman da tekne arkasından yüzdürme de yapılabilir.

Ek olarak bu benim şahsi fikrim tekne avları kıyı avları kadar keyif vermiyor bana. Balığı tekne ile bulmak kolay ama kıyıdan bir emek ve zaman harcayarak sonuca ya ulaşırsınız yada ulaşamazsınız. Bu yüzden kıyıdan yapılan avlar daha haz verici oluyor.

Oagca

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
1
Bakiye
0₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Zeytinburnu
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Cevanınız için teşekkür ederim.Biraz geliştikçe eminim dediğiniz gibi kıyıdan keyiflidir.Bugün de tekneden 2 saat jig ve rapala denemesi yaptım(Ataköy Yenikapı arasında) dediğiniz gibi,sonuç yine başarısız. 😕Denemeye devam,sonuca ulaşıcam inşallah.

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Forum Üyesi
Konular
121
Bakiye
546₺
İliniz
İstanbul
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Cevanınız için teşekkür ederim.Biraz geliştikçe eminim dediğiniz gibi kıyıdan keyiflidir.Bugün de tekneden 2 saat jig ve rapala denemesi yaptım(Ataköy Yenikapı arasında) dediğiniz gibi,sonuç yine başarısız. 😕Denemeye devam,sonuca ulaşıcam inşallah.
Kesinlikle 👍 ben tekneden, tekne sabit iken genelde jig ile at çek veya dipten yukarı çekerim, baya avımda olmuştur. Sahteyi ise tekne rölantide giderken yüzdürürüm derin dalarlı bir sahte kullanıyorsam at çek de yapıyorum.

Oagca

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
1
Bakiye
0₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Zeytinburnu
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Derin dalarlı sahte olarak ne kullanıyordunuz acaba ? Bir de rolantide giderken atınca aksiyon veriyor muydunuz kopma vs yaşanmıyor mu ipte ?

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Forum Üyesi
Konular
121
Bakiye
546₺
İliniz
İstanbul
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Derin dalarlı sahte olarak ne kullanıyordunuz acaba ? Bir de rolantide giderken atınca aksiyon veriyor muydunuz kopma vs yaşanmıyor mu ipte ?
Sinking özellikli olan ve daları derin olan sahtelere göz atın. Hayır rölanti de aksiyon vermeye gerek yok sahte kendi aksiyonu ile yüzüyor zaten.

Bu Konuyu İnceleyen Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)