Duyuru Uyulması Gereken Forum Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hasan Akyuz 

BalıkHobim Ekibi
Yönetici
Administrative
BalıkHobim Mod
BalıkHobim Editör
Premium Üye
BalıkHobim Üyesi
Katılım
11 Tem 2019
Mesajlar
380
Tepkime puanı
249
Puanları
38
Yaş
31
İl
İstanbul
İlçe
Kartal
Av Bölgesi
Marmara
Teknik
LRF

İtibar Puanı:

Üyelik Başvurusunda Uyulması Gereken Kurallar

1 - Üyelik başvurusu yaparken kimlik bilgilerinin ve mail adreslerinin doğru olması ve uygun bir kullanıcı adı seçilmesi gerekmektedir.
- Kullanıcı adları reklam ve argo içerikli olamaz.
- Sadece Balık Hobim forum partnerleri ve reklam verenleri kendi marka isimlerini kullanabilirler.

2 - Başvuru sırasında üyelik bilgilerinin doğru olmadığı saptanır ise kullanıcının forum üyeliği silinmektedir.

3 - Forum' da birden fazla üyelik alımı yasaktır. Sistem multi üyelik kontrolü yapmaktadır. Bu tür üyelik alanlar ve kullananların foruma erişimi sınırsız olarak kesilmektedir.

4 - Mail adreslerine gönderilen onay maili ile kullanıcı bilgilerini onaylamayan kullanıcılar, üyelik alım tarihlerinden itibaren 3. gün sonun' da hala onay linkine tıklayarak bilgilerini onaylamamış ise üyelikleri silinmektedir.

5 - Foruma sadece yapılan çekilişlere ve benzeri etkinlikler için üye olmuş kullanıcıların tespit edilmesi halinde foruma erişimleri süresiz olarak engellenmektedir.

Forum Kullanımında Uyulması Gereken Kurallar

1 - Forumda açılmış konu ve konulara yazılmış cevaplardan konuyu açan veya konuya cevap yazan kullanıcı sorumludur.

2 - Forumda yeni bir konu açmadan önce, ilgili konunun forumda var olup olmadığı arama bölümü kullanılarak araştırılmalıdır. Şayet açacağınız konu hakkında bir bilgi bulunmuyor ise konu açılmalıdır. Aynı başlıklı veya benzer başlıklı konular açılamaz.

3 - Forum' da açacağınız konular o konuya uygun kategorilere açılmalıdır. Konu ile ilgisi olmayan kategorilere açılan konular tespiti halinde, açılan konu yönetim tarafından ilgili bölüme taşınır veya silinir.

4 - Balık Hobim forumlarında dil, din, siyaset, ırk ve benzeri gibi konular hakkında mesaj yazılamaz. Aynı zamanda T.C. yasalarını ihlal edecek nitelikte yazı ve fotoğraf paylaşılamaz. Bu tür içerik yayınlayan kullanıcıların foruma erişimleri engellenir.

5 - Forum' da açılan konularda ülkemiz’ de ürün satışı yapan sitelere ait link paylaşımı, reklam içeren mesajlar paylaşılamaz. Bu tür konular tespit edildiğinde ilgili link reklam içeren mesaj tarafımız dan düzenlenmektedir.

6 - Balık Hobim olarak özgünlüğe önem vermekteyiz. Forumda paylaşacağınız konular diğer forum ve sitelerden alınmış birebir kopya içerikler olamaz. Yapılan paylaşımlar yönetim tarafından kopya içerik kontrolünden geçirilmektedir. Kopya içerik olduğu tespit edilen konular yönetim tarafından silineceği gibi konuyu paylaşan kullanıcının' da foruma erişimi 3 gün boyunca engellenmektedir.

7 - Forum' da açılan konulara cevap yazarken yazacağınız mesajlar konu ile alakası olmayan ve konuya hiç bir katkıda bulunmayan cevaplar veya sorular olamaz. Örneğin : güzel, +1, ve benzeri gibi.

8 - Balık Hobim forumlardan kullanıcıların bir birlerini özel mesaj yoluyla veya herhangi bir konu başlığı altında rencide etmelerine asla göz yumulmaz. Burasının bir paylaşım platformu olduğu unutulmamalıdır. Her kullanıcının mesajı yönetim tarafından incelenmektedir. Bu tür hareketler bulunan kullanıcıların foruma erişimleri 3 gün boyunca engellenmektedir.

9 - Forumda polomik oluşturan ve mesajlara sadece insanları kışkırtmak adına anlamasız cevaplar yazan kullanıcıların foruma erişimi anında süresiz olarak engellenmektedir.

10 - Balık hobim forumlarında paylaşılan yazıların başka forum ve benzeri sitelerde paylaşılması yasaktır. Tespit edilmesi halinde kullanıcının foruma erişimi sınırsız olarak engellenir.

11 - İmza ayalarında başka forumların linkleri ve reklam içeren yazı ve resimler kullanılamaz.

12 - Konu açarken kullanılacak olan ön eklerin kullanımına dikkat edilmelidir. Örneğin " Destek Talebi " ön ekini kullandınız sorunuza sizi tatmin eden bir cevap geldiğinde açtğınız konunun ön ekini " cevaplandı " olarak değiştiriniz.

13 - Forumda bulunan kullanıcı değerlendirme sisteminin doğru bir şekilde kullanılmasına özen gösterelim. Paylaşılan konunun kullanıcılara yardımcı olacağını düşünüyorsanız içeriği değerlendirebilirsiniz. Yapacağınız değerlendirmeler konuların daha zengin bir hal almasına yardımcı olacaktır.

14 - Sorularınızı özel mesaj yoluyla bildirmeyiniz. Forumda ilgili kategoriler de konu açarak bildirimlerde bulununuz. Özel mesaj yolu ile kurulan iletişimlere cevap verilmemektedir. Özel durumlar dışında.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bunu Görüntüleyen Kullanıcılar (Users: 0, Guests: 1)