Ben Geldim Merhaba

Ermankarakol

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
1
Bakiye
0₺
İliniz
Kocaeli
İlçeniz
Izmit
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Herkese merhaba,
Lrf disiplininde avlanıyorum, 2 aylık bir tecrübem var sadece,
İzmit'e yaşıyorum,Yaş 38, genelde Cuma ve cumartesi sabaha karşı 4-5 gibi ava başlayıp sabah 9 gibi sonlandırıyorum.
Genelde Değirmendere ve Ulaşlı da avlanıyorum, 2 kez Kartal sahilinde avlanma şansım oldu.

İzmit'teki arkadaşlardan dileyen olursa birlikte av yapabiliriz.

Aşağıda şimdiye kadar bildiklerim, takım bilgim, avlarım ve yöntemlerim hakkında kısa bilgiler verdim, yanlışlarımı, eksiklerim var ise düzeltir yada yorumlarsanız sevinirim.

Sahip olduğum takım bilgisi;

Makine: Okuma Alaris 20
Kamış: Wily Nash 7005 225cm 3-10 gr atarlı
Lide:r shimano aspire fluorocarbon 0,16 mm
İp: shimano kairiki 8 sarım 0,060 mm

1576095148345.png

Şuana kadar yapabildiğim avlar;
Fujin(yeşil glow) ve isome(L - turuncu) silikonlar ile genelde av yapabildim. (Mırmır, eşek istavrit)(en iri tuttuklarım aşağıdaki gibi:)

1576095001711.png
1576095069916.png

Savage Gear'ın vibrasyonlu yemleri ile uzun uğraşlara rağmen sadece 1 tane 60cm lik bir zargana yakalayabildim. Onuda heyecandan kayalıklarda düşürüp kaçırdım:D

Düğüm atma konusunda inanılmaz yeteneksizim, kullandığım ip ve lider de çok ince olunca, lideri bağlama işi gerçekten eziyet olmuştu başlarda, videolarda izlediğim düğümleri denediğimde attığım düğüm takım çok ince olduğu için inanılmaz ufak geliyor ve sağlam hissi vermiyordu.

Ben zorda olsa aşağıdaki videoda 2. kısımda yer alan double double uni knot atmayı başarabildim:D (ama sadece ev gibi rüzgarsız ve aydınlık ortamda atabiliyorum:) ) hiç patlamadı sadece 2-3 avda bir yeniliyorum. Av sırasında bu düğümü atmam mümkün olmuyor, av sırasında patlarsa evde hazırladığım 1 ucu kulakçıklı liderleri klips ile bağlayıp idare ediyorum(bu şekilde de av alabildim)

Klips olarak 00 kullanıyorum, onuda aşağıdaki videodaki gibi standart fırdöndü düğümü ile liderin ucuna takıyorum.

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Forum Üyesi
Konular
121
Bakiye
546₺
İliniz
İstanbul
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Herkese merhaba,
Lrf disiplininde avlanıyorum, 2 aylık bir tecrübem var sadece,
İzmit'e yaşıyorum,Yaş 38, genelde Cuma ve cumartesi sabaha karşı 4-5 gibi ava başlayıp sabah 9 gibi sonlandırıyorum.
Genelde Değirmendere ve Ulaşlı da avlanıyorum, 2 kez Kartal sahilinde avlanma şansım oldu.

İzmit'teki arkadaşlardan dileyen olursa birlikte av yapabiliriz.

Aşağıda şimdiye kadar bildiklerim, takım bilgim, avlarım ve yöntemlerim hakkında kısa bilgiler verdim, yanlışlarımı, eksiklerim var ise düzeltir yada yorumlarsanız sevinirim.

Sahip olduğum takım bilgisi;

Makine: Okuma Alaris 20
Kamış: Wily Nash 7005 225cm 3-10 gr atarlı
Lide:r shimano aspire fluorocarbon 0,16 mm
İp: shimano kairiki 8 sarım 0,060 mm
Ekli dosyayı görüntüle 551

Şuana kadar yapabildiğim avlar;
Fujin(yeşil glow) ve isome(L - turuncu) silikonlar ile genelde av yapabildim. (Mırmır, eşek istavrit)(en iri tuttuklarım aşağıdaki gibi:)
Ekli dosyayı görüntüle 549
Ekli dosyayı görüntüle 550

Savage Gear'ın vibrasyonlu yemleri ile uzun uğraşlara rağmen sadece 1 tane 60cm lik bir zargana yakalayabildim. Onuda heyecandan kayalıklarda düşürüp kaçırdım:D

Düğüm atma konusunda inanılmaz yeteneksizim, kullandığım ip ve lider de çok ince olunca, lideri bağlama işi gerçekten eziyet olmuştu başlarda, videolarda izlediğim düğümleri denediğimde attığım düğüm takım çok ince olduğu için inanılmaz ufak geliyor ve sağlam hissi vermiyordu.

Ben zorda olsa aşağıdaki videoda 2. kısımda yer alan double double uni knot atmayı başarabildim:D (ama sadece ev gibi rüzgarsız ve aydınlık ortamda atabiliyorum:) ) hiç patlamadı sadece 2-3 avda bir yeniliyorum. Av sırasında bu düğümü atmam mümkün olmuyor, av sırasında patlarsa evde hazırladığım 1 ucu kulakçıklı liderleri klips ile bağlayıp idare ediyorum(bu şekilde de av alabildim)

Klips olarak 00 kullanıyorum, onuda aşağıdaki videodaki gibi standart fırdöndü düğümü ile liderin ucuna takıyorum.

Merhabalar;

Aramıza hoşgeldiniz :)

akifkaradagg

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
2
Bakiye
5₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Pendik
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Hoşgeldiniz ! 🖐

İrfan ÇELİK

Moderator
Balık Hobim Mod
Forum Üyesi
Konular
20
Bakiye
30₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Tuzla
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

@Ermankarakol kardeşim, öncelikle aramıza hoş geldin. Madem düğüm atma konusunda sıkıntın var, Forumun Şirin Babası olarak sana Düğümsüz Adam adını veriyorum. Adını ben verdim, yaşını tanrı versin.

Tuzla ya yolun düşerse gel sana öğreteyim özel bir düğüm. İp kopar, kamış kırılır ama düğüm asla açılmaz. 🥴 ;)

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Forum Üyesi
Konular
121
Bakiye
546₺
İliniz
İstanbul
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

@Ermankarakol kardeşim, öncelikle aramıza hoş geldin. Madem düğüm atma konusunda sıkıntın var, Forumun Şirin Babası olarak sana Düğümsüz Adam adını veriyorum. Adını ben verdim, yaşını tanrı versin.

Tuzla ya yolun düşerse gel sana öğreteyim özel bir düğüm. İp kopar, kamış kırılır ama düğüm asla açılmaz. 🥴 ;)
Şu kullandığın gemici düğümünü bir Burada Anlatsan abi :)

İrfan ÇELİK

Moderator
Balık Hobim Mod
Forum Üyesi
Konular
20
Bakiye
30₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Tuzla
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Tuzla ya yolun düşerse gel sana öğreteyim özel bir düğüm. İp kopar, kamış kırılır ama düğüm asla açılmaz. ;D
Şu kullandığın gemici düğümünü bir Burada Anlatsan abi :)
Gemici değil, Arama - Kurtarma Operasyonlarında kullandığımız düğüm.

Ermankarakol

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
1
Bakiye
0₺
İliniz
Kocaeli
İlçeniz
Izmit
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Hahaha düğümsüz adam iyiymiş;) bu hafta sonu enteresandır cuma akşamından Tuzlada misafirliğe gideceğiz, muhtemelen oltam yanımda olacak ve av deniyor olacağım, siz hangi gün saatler müsaitsiniz? Size uymaya çalışayım, cuma gece 11 den Sonra cumartesi akşamına kadar bir aralıkta ben müsait olabilirim

İrfan ÇELİK

Moderator
Balık Hobim Mod
Forum Üyesi
Konular
20
Bakiye
30₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Tuzla
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

@Ermankarakol Ava çıkamayabilirim, rahatsızlığım tam olarak geçmedi çünkü. Ama sizi ziyaret edebilirim. Cuma gecesi için özelden konum belirtin. Zaten gece 23:00 dan önce çıkamıyorum, bebeğim uyuduktan sonra serbest kalabiliyorum. Biraz fazla babacıyız da. :) :)

Ermankarakol

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
1
Bakiye
0₺
İliniz
Kocaeli
İlçeniz
Izmit
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

@Ermankarakol Ava çıkamayabilirim, rahatsızlığım tam olarak geçmedi çünkü. Ama sizi ziyaret edebilirim. Cuma gecesi için özelden konum belirtin. Zaten gece 23:00 dan önce çıkamıyorum, bebeğim uyuduktan sonra serbest kalabiliyorum. Biraz fazla babacıyız da. :) :)
Benimde av saatlerimin gece 23 sabah 10 arası olması aynı sebeplerden:D Ailem ile daha fazla vakit geçirebilmek ve bir yandan balık hobimi sürdürebilmek için onların uyuduğu saatlerde av yapıyorum. Biraz uykusuz kalıyorum ama herkes mutlu:D

İrfan ÇELİK

Moderator
Balık Hobim Mod
Forum Üyesi
Konular
20
Bakiye
30₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Tuzla
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

@Ermankarakol kardeş Tuzlaya geldiğinde haber et, müsaitlik durumuna göre buluşalım.

Ermankarakol

Yeni Balıkçı
Forum Üyesi
Konular
1
Bakiye
0₺
İliniz
Kocaeli
İlçeniz
Izmit
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

@romanci Çok memnun olurum Cumartesi günü oradaydım ama sadece 1 saatlik deneme yapabildim,(mercan tarafında) Bir dahakine çok önceden haberdar ediyor olurum.

İrfan ÇELİK

Moderator
Balık Hobim Mod
Forum Üyesi
Konular
20
Bakiye
30₺
İliniz
İstanbul
İlçeniz
Tuzla
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

@romanci Çok memnun olurum Cumartesi günü oradaydım ama sadece 1 saatlik deneme yapabildim,(mercan tarafında) Bir dahakine çok önceden haberdar ediyor olurum.
Valla cumartesi günü bende baya niyetliydim, ama daha tam düzelemediğimden cesaret edemedim. Ama bu hafta sonu zımba gibi olurum. Gerçi geceleri epey soğuk hissettiriyor kendini, temkinli giyinmekte fayda var. Haberleşelim mutlaka.

Bu Konuyu İnceleyen Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)