Bilgi Kıyıdan Yemli Zargana Takımı Nasıl Hazırlanır ?

Hasan Akyuz 

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Editör
Premium Üye
Forum Üyesi
Katılım
11 Tem 2019
Konular
121
Mesajlar
781
Tepkime puanı
645
Puanları
88
Yaş
32
Bakiye
546₺
İliniz
İstanbul
Av Bölgesi
Marmara
Av Yöntemi
LRF

İtibar Puanı:

Kıyıdan yapılan zargana balığı avlarında en çok kullanılan yöntem olan şamandıralı yemli zargana takımı nasıl hazırlanır hemen bakalım. Bu yöntem kıyıdan hepimizin kullandığı en basit yöntemdir, kıyıdan başka türde av teknikleri aramaya gerek olmadığını düşünüyorum.


182Malzemeler

* 1.5 yada 2 kulaç misina

* 8 yada 10 numara sinek iğne

* 1 adet zargana topu ( ağırlığı size kalmış ) ama küçük zargana toplarını kullanmanız düşük gramaj demek. Buda atılan mesafeyi kısaltacaktır.

* 1 adet klips

Şamandıralı Yemli Zargana Takımı Nasıl Hazırlanır ?

Öncelik ile ana beden misinamızın ucuna klipsimizi bağlıyoruz. Daha sonra klipsimizi zargana topu’ muza geçiyoruz. Diğer ucunada 1.5 yada 2 kulaç olarak ayırdığımız misinamızı bağlayalım. Son olarak’ da misinanın diğer ucuna kullanacağımız iğneyi güzelce bağlayalım. İğnemizide bağladıktan sonra takımımız kullanıma hazır yemimizi takarak kullanmaya başlayabiliriz. Canlı yem kullanmak istemiyorsanız ipek veya sahte balıkta kullanabilirsiniz.

Zargana Takımı bence balık avında kullanılan takımlar içerinde hazırlanması en basit takımdır. Zarganaların ufak ufak görünmeye başlaması ile çantanızda bulunması gereken bir takımdır.
 

Bu Konuyu İnceleyen Kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)