Yaklaşık dokuz aydır kullanmakta olduğum, Yamaga Blanks BlueCurrent III 82F Nano LRF Kamışı, arayışımı sonlandıran bir ürün oldu. LRF ile her türlü balık avını yaptığımdan dolayı atar aralığını yükseltmek ve bunu yaparken hassasiyetten’ de ödün vermek istemediğimden dolayı arayışlarım ve kamışın üretici firması ile uzun soluklu konuşmalardan sonra bu olta kamışını almaya karar verdim.

Yamaga Blanks BlueCurrent III 82F Nano LRF Kamışı​

Ekli resmi görebilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Kamış hafif oluşu, atar aralığının yüksek oluşu, hassasiyetinin son derece harika oluşu ve oldukça güçlü bir kamış olmasından dolayı tercih ettiğim bir olta kamışı oldu. Kullandığım süre boyunca, Levrek, Lüfer, Turna gibi avcı balıkların avında yoğunlukla kullandım ve yaptığım balık avlarından aldığım keyif muazzam oldu.

Balık avı esnasında kamış elinizde yokmuş gibi desek yeridir. Sabahtan akşama kadar aralıksız at çek yapabilir ve asla yorulmazsınız.

Bluecurrent III 82F Nano lrf olta kamışı; kullanım rahatlığı, yüksek atış performansı, hassasiyet ve dayanıklılık sergileyen ancak fiyatı ülkemiz de hiç makul olmayan üst düzey lrf kamışıdır.

Bu olta kamışı, Japonya’da ve Yamaga Blanks’in ihracat yaptığı diğer pazarlarda en popüler LRF kamış serisidir.

Benim gibi lrf tutkunu iseniz ve ağır yapay yemleri uzağa atmak istiyorsanız ve bunu yaparken de hassasiyetten ödün vermeden aynı zaman da dayanıklılık istiyorsanız bu kamışı almalısınız. Kamışın ucu son derece hassastır ve Nano Alloy teknolojisi ile üretilen blankin sap kısmı ile büyük ve güçlü balıkları bile çok rahat kontrol altına alabiliyorsunuz. Kamış ucunun son derece hassas oluşu, ufak dokunuşları bile size yüksek hissiyatta iletiyor. Yaklaşık iki ay kadar önce yaptığım bir turna avında bunu canlı olarak yaşayarak, nokta atışı bir tercih yaptığımı bir kere daha anlamış oldum. 80cm boy, yaklaşık 5 ya da 6 kg gelen bir turna bana inanılmaz bir keyif yaşatmıştı.

Video içerikleri görebilmeniz için kayıt olmanız ya da giriş yapmanız gerekmektedir.

Kamışın Özellikleri​

Kamışın yapısal özelliklerini sıralamak gerekir ise;
  • Kamış uzunluğu : 244cm
  • Atar aralığı : 0-18gr
  • Kamış ağırlığı : 80gr
  • İp Kullanımı : Maximum 0.6PE
  • Karbon : %90.5
  • Halkar : Fuji
  • Uygun olta makineleri : DAIWA 2000 / SHIMANO C2000~2500 serisi

Kamışın Kullanım Alanı​

Kamışın kullanım alanı, bir lrf kamışı olduğunudan, sizlerinde bileceği üzere, İstavrit ve taş balıklarıdır. Fakat bizim için bu böyle değildir :). Turna, Levrek, Lüfer ve daha bir çok yırtıcı ve güçlü balıkların avında rahatlıkla kullanabilir, balık tutmanın verdiği hazzı bu kamış ile dibine kadar yaşarsınız.

Ekli resmi görebilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Kamış ile Ne Tür Yapay Yemler Kullanılır?​

Yamaga Blanks BlueCurrent III 82F Nano ile 0-18 gram aralığında ki tüm sahte yemleri, jig yemleri, kaşıkları, jig head ve silikon kombinasyonlarını çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Fakat jig head ve silikon kombinasyonunda 1.5 gram altı jig head kullanımında şayet akıntı ya da rüzgar var ise bu gramajda ki jig headi hissetmeniz biraz zorlaşıyor.

Gelelim asıl meselemiz olan kamışın fiyatına. Kamışın fiyatı şu anda güncel olarak 5.643.00 ₺. Peki bu para bu kamışa verilir mi? Şayet bu hobiyi ileri seviyede yapıyor ve benim aradıklarımı arıyorsanız, paranızın karşılığını sonuna kadar alacağınızdan şüpheniz olmasın.

Bir başka konuda görüşmek üzere herkese rastgele.

Ekli dosyalar

Ekli dosyaları görebilmek için giriş yapmalısınız.

Kaje

Lüfer
Balık Hobim Üyesi
Konular
18
Yanıtlar
1
Üyelik Yaşı
8 Ay
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Fiyatı maşallah :). Böyle bir kamışımın olmasını isterdim açıkçası. Kamış hakkında bilgi arayanlar için faydalı bir konu olmuş eline sağlık reis. Nasipse edineceğim bir gün :)

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
103
Yanıtlar
6
Üyelik Yaşı
8 Ay 4 Gün
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Fiyatı maşallah :). Böyle bir kamışımın olmasını isterdim açıkçası. Kamış hakkında bilgi arayanlar için faydalı bir konu olmuş eline sağlık reis. Nasipse edineceğim bir gün :)
Daha iyileri nasip olur inşallah kardeşim.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın ya da üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Hemen hesap oluştur

Forumda hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın