Yaklaşık dokuz aydır kullanmakta olduğum, Yamaga Blanks BlueCurrent III 82F Nano LRF Kamışı, arayışımı sonlandıran bir ürün oldu. LRF ile her türlü balık avını yaptığımdan dolayı atar aralığını yükseltmek ve bunu yaparken hassasiyetten’ de ödün vermek istemediğimden dolayı arayışlarım ve kamışın üretici firması ile uzun soluklu konuşmalardan sonra bu olta kamışını almaya karar verdim.

Yamaga Blanks BlueCurrent III 82F Nano LRF Kamışı​

Yamaga Blanks BlueCurrent III 82F Nano 0-18gr LRF Kamışı


Kamış hafif oluşu, atar aralığının yüksek oluşu, hassasiyetinin son derece harika oluşu ve oldukça güçlü bir kamış olmasından dolayı tercih ettiğim bir olta kamışı oldu. Kullandığım süre boyunca, Levrek, Lüfer, Turna gibi avcı balıkların avında yoğunlukla kullandım ve yaptığım balık avlarından aldığım keyif muazzam oldu.

Balık avı esnasında kamış elinizde yokmuş gibi desek yeridir. Sabahtan akşama kadar aralıksız at çek yapabilir ve asla yorulmazsınız.

Bluecurrent III 82F Nano lrf olta kamışı; kullanım rahatlığı, yüksek atış performansı, hassasiyet ve dayanıklılık sergileyen ancak fiyatı ülkemiz de hiç makul olmayan üst düzey lrf kamışıdır.

Bu olta kamışı, Japonya’da ve Yamaga Blanks’in ihracat yaptığı diğer pazarlarda en popüler LRF kamış serisidir.

Benim gibi lrf tutkunu iseniz ve ağır yapay yemleri uzağa atmak istiyorsanız ve bunu yaparken de hassasiyetten ödün vermeden aynı zaman da dayanıklılık istiyorsanız bu kamışı almalısınız. Kamışın ucu son derece hassastır ve Nano Alloy teknolojisi ile üretilen blankin sap kısmı ile büyük ve güçlü balıkları bile çok rahat kontrol altına alabiliyorsunuz. Kamış ucunun son derece hassas oluşu, ufak dokunuşları bile size yüksek hissiyatta iletiyor. Yaklaşık iki ay kadar önce yaptığım bir turna avında bunu canlı olarak yaşayarak, nokta atışı bir tercih yaptığımı bir kere daha anlamış oldum. 80cm boy, yaklaşık 5 ya da 6 kg gelen bir turna bana inanılmaz bir keyif yaşatmıştı.Kamışın Özellikleri​

Kamışın yapısal özelliklerini sıralamak gerekir ise;
  • Kamış uzunluğu : 244cm
  • Atar aralığı : 0-18gr
  • Kamış ağırlığı : 80gr
  • İp Kullanımı : Maximum 0.6PE
  • Karbon : %90.5
  • Halkar : Fuji
  • Uygun olta makineleri : DAIWA 2000 / SHIMANO C2000~2500 serisi

Kamışın Kullanım Alanı​

Kamışın kullanım alanı, bir lrf kamışı olduğundan, sizlerinde bileceği üzere, İstavrit ve taş balıklarıdır. Fakat bizim için bu böyle değildir :). Turna, Levrek, Lüfer ve daha bir çok yırtıcı ve güçlü balıkların avında rahatlıkla kullanabilir, balık tutmanın verdiği hazzı bu kamış ile dibine kadar yaşarsınız.

Yamaga Blanks BlueCurrent III 82F Nano LRF Kamışı

Kamış ile Ne Tür Yapay Yemler Kullanılır?​

Yamaga Blanks BlueCurrent III 82F Nano ile 0-18 gram aralığında ki tüm sahte yemleri, jig yemleri, kaşıkları, jig head ve silikon kombinasyonlarını çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Fakat jig head ve silikon kombinasyonunda 1.5 gram altı jig head kullanımında şayet akıntı ya da rüzgar var ise bu gramajda ki jig headi hissetmeniz biraz zorlaşıyor.

Gelelim asıl meselemiz olan kamışın fiyatına. Kamışın fiyatı şu anda güncel olarak 5.643.00 ₺. Peki bu para bu kamışa verilir mi? Şayet bu hobiyi ileri seviyede yapıyor ve benim aradıklarımı arıyorsanız, paranızın karşılığını sonuna kadar alacağınızdan şüpheniz olmasın.

Bir başka konuda görüşmek üzere herkese rastgele.
 

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Katılım
23 Ocak 2021
Konular
28
Mesajlar
336
Çözümler
1
Tepki puanı
268
Üyelik Yaşı
1 Yıl 5 Ay 14 Gün
Puanları
63
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Fiyatı maşallah :). Böyle bir kamışımın olmasını isterdim açıkçası. Kamış hakkında bilgi arayanlar için faydalı bir konu olmuş eline sağlık reis. Nasipse edineceğim bir gün :)
 

HasanAky

Balığa Gitmediğim Gün Öldüğüm Gündür :)
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Katılım
19 Ocak 2021
Konular
118
Mesajlar
590
Çözümler
10
Tepki puanı
548
Üyelik Yaşı
1 Yıl 5 Ay 18 Gün
Puanları
83
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Fiyatı maşallah :). Böyle bir kamışımın olmasını isterdim açıkçası. Kamış hakkında bilgi arayanlar için faydalı bir konu olmuş eline sağlık reis. Nasipse edineceğim bir gün :)
Daha iyileri nasip olur inşallah kardeşim.
 

Forumdan yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir!

Hesap oluştur

Kolay ve hızlı bir şekilde hesap oluşturun!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız varsa, giriş yapın!

Üst