Tavsiye Turna Avı için Sahte Yem Tavsiyesi

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Konular
28
Üyelik Yaşı
1 Yıl 3 Ay 29 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Turna sezonu yaklaşmakta bildiğiniz üzere. Sezon başlamadan hazırlık yapmak istiyorum. Pek tatlı su deneyimim olmadığından bu konuda hangi sahte ya da silikonları almam gerektiği konusunda çok kararsız kaldım. hasaN hasaN abinin turna için yemleri yurt dışından aldığını biliyorum. Bana tavsiye edebileceğim silikon ve sahteler hangileridir abi?

hasaN

Balığa Gitmediğim Gün Öldüğüm Gündür :)
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
109
Üyelik Yaşı
1 Yıl 4 Ay 3 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Günaydın Erkan kardeşim. Hangi yöntem ile avlanacaksın onu da bilirsem daha iyi olur.

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Konular
28
Üyelik Yaşı
1 Yıl 3 Ay 29 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0

hasaN

Balığa Gitmediğim Gün Öldüğüm Gündür :)
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
109
Üyelik Yaşı
1 Yıl 4 Ay 3 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Günaydın abi. Spin ile avlanacağım. 17-50 atarlı bir kamış aldım.
O zaman silikon yem olarak LMAB KOFİ PERCH 18CM 54gr olması lazım bunu kesinlikle tavsiye ederim. 14cm olanı da var fakat turna avında büyük yemler kullanılmalı kesinlikle bizzat test ettik bu durumu. Silikon dışında benim favori sahtelerimden ikisi Salmo Slider ve Salmo Sweeper. Salmo Slider için 10cm olan modeli senin atar aralığın için uygun bende 10cm modelini kullanıyorum şu anda Sweeper' da alırım dersen 14cm modeli senin atarının 3-5 gram üstünde olduğundan sorun olmaz onu da alabilirsin. Tavsiye edebileceğim daha bir çok harika sahte var ama sana bunlar kafi gelecektir.

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Konular
28
Üyelik Yaşı
1 Yıl 3 Ay 29 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
O zaman silikon yem olarak LMAB KOFİ PERCH 18CM 54gr olması lazım bunu kesinlikle tavsiye ederim. 14cm olanı da var fakat turna avında büyük yemler kullanılmalı kesinlikle bizzat test ettik bu durumu. Silikon dışında benim favori sahtelerimden ikisi Salmo Slider ve Salmo Sweeper. Salmo Slider için 10cm olan modeli senin atar aralığın için uygun bende 10cm modelini kullanıyorum şu anda Sweeper' da alırım dersen 14cm modeli senin atarının 3-5 gram üstünde olduğundan sorun olmaz onu da alabilirsin. Tavsiye edebileceğim daha bir çok harika sahte var ama sana bunlar kafi gelecektir.
Eyvallah reis. Hemen bakıp alıcam inşallah.

Forumdan yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir!

Hesap oluştur

Kolay ve hızlı bir şekilde hesap oluşturun!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız varsa, giriş yapın!

BalıkHobim.com'a hoş geldiniz!

Balık Hobim amatör ve sportif balık avcıları için kurulmuş olan sosyal paylaşım forumudur.

Kayıtlar ücretsiz, kolay ve hızlıdır!