Tavsiye Turna Avı için FlouraCarbon Lider Tavsiyesi

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Konular
28
Üyelik Yaşı
1 Yıl 8 Ay 9 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Turna avında lider kullanımı için, balığın oldukça keskin dişleri olduğundan, lider misinayı kesip bizi zarara uğratmaması için çelik tel bilindiği gibi tavsiye ediliyor. Forumda önerilen afw surflon çelik tel oldukça harika bir ürün olmasına rağmen, ürünün fiyatı çok arttı, bu yüzden daha uygun ve güvenli lider arayışına geçtim. Flouracarbon lider kullanırsam sorun olur mu? Bu konuda neye dikkat etmem gerek?

HasanAky

Balığa Gitmediğim Gün Öldüğüm Gündür :)
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
118
Üyelik Yaşı
1 Yıl 8 Ay 13 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Evet afw surflon çelik telin fiyatı 250₺ gibi bir rakama dayandı ancak turna avında kullanacağın flouracarbon lider misina minimum 0.50mm kalınlığında olması gerektiğinden, çelik tel ile fiyatları aynı diyebiliriz. Peki bu paraları vermeye gerek var mi? Yok. Aliexpress üzerinden minimum 0.50mm flouracarbon lider misina alabilirsin Erkan. Buradan alacağından daha ucuza gelecektir. Diğer yandan kalite konusunda ise hiç bir farkı yok özellikle KastKing ürünlerine bakabilirsin. Ama turna için kullanacağın flouracarbon dediğim gibi minimum 0.50mm olsun ki süpriz yaşama :). Bende genelde 0.50mm flouracarbon kullanıyorum ve şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım.

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Konular
28
Üyelik Yaşı
1 Yıl 8 Ay 9 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Evet afw surflon çelik telin fiyatı 250₺ gibi bir rakama dayandı ancak turna avında kullanacağın flouracarbon lider misina minimum 0.50mm kalınlığında olması gerektiğinden, çelik tel ile fiyatları aynı diyebiliriz. Peki bu paraları vermeye gerek var mi? Yok. Aliexpress üzerinden minimum 0.50mm flouracarbon lider misina alabilirsin Erkan. Buradan alacağından çok çok daha ucuza gelecektir. Diğer yandan kalite konusunda ise hiç bir farkı yok özellikle KastKing ürünlerine bakabilirsin. Ama turna için kullanacağın flouracarbon dediğim gibi minimum 0.50mm olsun ki süpriz yaşama :). Bende genelde 0.50mm flouracarbon kullanıyorum ve şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım.
Eyw abi sağol.

Forumdan yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir!

Hesap oluştur

Kolay ve hızlı bir şekilde hesap oluşturun!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız varsa, giriş yapın!

BalıkHobim.com'a hoş geldiniz!

Balık Hobim amatör ve sportif balık avcıları için kurulmuş olan sosyal paylaşım forumudur.

Kayıtlar ücretsiz, kolay ve hızlıdır!