Tercih Ettiğiniz Balık Avı Yöntemi

Tercih Ettiğiniz Balık Avı Yöntemi

• Light Rock Fishing

Oy: 4 80.0%
  • Spin Fishing

Oy: 1 20.0%
  • Surf Casting

Oy: 0 0.0%
  • Shore jig

• Fly Fishing

• Net Fishing

• Jig Fishing

• Big game

• Zıpkın

• BaitCasting Fishing

• Kullanılan toplam oy
    5

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
103
Yanıtlar
6
Üyelik Yaşı
8 Ay 7 Gün
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Amatör balıkçılıkta bir çok balık avı yöntemi mevcut. Balık avı yöntemlerinden herhangi birine başlarken ya araştırarak yada görüp başlarız. Bu nedenle bir çok yöntemi çoğu amatör balıkçı denemiştir. Bu denemeler sonucunda tercih ettiğiniz balık avı yöntemi, size en uygun yöntemi keşfetmiş olursunuz.

Ekli resmi görebilmek için giriş yapmalı ya da kayıt olmalısınız.

Hangi Balık Avı Yöntemini Tercih Ediyorsunuz?​

Hangi balık avı yöntemini tercih ediyorsunuz başlığı altında, tercih ettiğiniz balık avı yöntemini neden tercih ettiğinizi paylaşalım. Bu balık av yöntemleri; Light Rock Fishing, spin fishing, shore jigging, fly fishing, jig fishing, Surf casting, net fishing, big game, zıpkın ile balık avı olarak anketimizde sıralandırılmıştır. Tercih ettiğiniz balık avı yöntemi hangisi ise ankete oy vererek, tercih ettiğiniz av yöntemini neden tercih ettiğinizi bu konu altında açıklayabilir, amatör balıkçılığa başlayacak olan yeni arkadaşlarımızın, tercih nedenlerini okuyarak fikir sahibi olmalarını sağlayabilirsiniz.

Ekli dosyalar

Ekli dosyaları görebilmek için giriş yapmalısınız.

Kaje

Lüfer
Balık Hobim Üyesi
Konular
18
Yanıtlar
1
Üyelik Yaşı
8 Ay 3 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Forumda, amatör balıkçılığa yeni başlayacak, yada yeni bir av yöntemine geçecek olanlar için yüksek fayda sağlayacak konuya değinmişsin eline sağlık abi. Yapılan her değerlendirme ve yorum bir çok arkadaşımıza fikir verecektir dediğin gibi. 👍 Ben lrfsevdam Instagram sayfasında hasaN HasaN abinin avlarını görene kadar Surf casting ile balık avlayan bir kardeşinizdim. Daha sonra merak ettim neydi bu lrf, uzun bir araştırma ve Hasan abinin yardımları ile lrf yöntemine geçtim. Bana en büyük artısı verdiği hazzın dışında, sabit bir yerde kalma gibi bir durumunuz olmuyor rahat rahat gezerek av yapabiliyorsunuz, kamış zaten hafif bu yönden de harika.

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
103
Yanıtlar
6
Üyelik Yaşı
8 Ay 7 Gün
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Bende ilk balık avı yapmaya başladığımda Surf casting ile bu işe giriştik, yaklaşık 20 yıl önce. Lrf yönteminin burada ortaya çıkmasıyla bizde o yöne kaydık. Benim tercih etme nedenim; hissiyat, hassasiyet, yaşattığı keyif, takımların hafif olmasından dolayı aynı yere bağlı kalmama, tüm balık türlerinde de kullanıma uygun olması, yaşattığı çılgın aksiyon ve bunun gibi bir çok nedenden dolayı bende Light Rock Fishing yöntemini seçtim. Balık avından yüksek oradan keyif almak isteyen ve bu zamana kadar denememiş olan herkesin denemesi gereken bir sistem.

ioguer

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
1
Üyelik Yaşı
8 Ay 3 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Selamlar, ben de sanırım herkes gibi surf casting ile başladıktan sonra internette denk geldiğim bir video vasıtasıyla LRF disipliniyle tanıştım. Herşeyden önce Hasan ve Erkan kardeşlerimin de belirttiği gibi mükemmel bir haz. Hafif takımla küçücük bir balığın bile tüm hareketlerini hissediyorsunuz. Bunun haricinde tek bir kamış-makina kombinasyonuyla bulunan meraya göre farklı stillerde av yapıp bir şekilde balık tutma hazzını yaşatıyor size. Örnek olarak uygun sahtelerle spinning yapabilirken birden jighead silikon kombinasyonuna veya micro shore jigginge geçebiliyorsunuz. Erkan kardeşimin belirttiği gibi takım hafif olduğu için hem sizi yormuyor ve uzun süre at çek yapabiliyorsunuz hem de istediğiniz şekilde yer değiştirebiliyorsunuz. Özetle LRF candır diyorum ve herkese öneriyorum 😄

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın ya da üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Hemen hesap oluştur

Forumda hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın