Soru Tekne'den Balık Avı için Sardalya Hazırlanışı Hakkında

İzmir_av.35

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
Üyelik Yaşı
1 Ay 24 Gün
Bakiye
0.25₺
Sevgili hobidaşlar. İzmir'den sevgiler ve saygılar. Ben yakında tekneden gece avı yapacağım. Sardalya ile av yapmak istiyorum. Bir çok hazırlanış ve kullanımı hakkında yorumlar var. Sardalya ile av nasıl olmalı ve sardalya av için ne şekilde hazırlanmalı? Değerli görüşlerinizi ve deneyimlerinizi paylaşmanızı bekliyorum.

HasanAky

Balığa Gitmediğim Gün Öldüğüm Gündür :)
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
118
Üyelik Yaşı
1 Yıl 5 Ay 17 Gün
Bakiye
0.00₺
Merhaba hocam. Yem olarak sardalya kullanılacaksa ilk önce taze olmalarına dikkat edin. Ava çıkmadan bir gün önce sardalyaları ılık suda 15 dk kadar bekletin bu, pullarının gövdeden çok rahat ayrılmasını sağlar. Pulları temizledikten sonra, sardalyaların üzerine biraz kaya tuzu serpin folyo’ ya sarıp dolaba atın. Ava gittiğinizde de kafasını ve kuyruğunu kesip, ister fileto yapın ister halka şeklinde kesin, ben levrek avlarken ikisini de yapıyorum İzmir’de. Kısacası sardalya’ yı avlayacağınız balığa göre kesmeniz gerek. Anladığım kadarı ile İzmir’ de olduğunuz dan hedef balık levrek, çupra gibi balıklar. Levrek avı için sardalya kullanıcaksanız başta söylediğim tuzlama işlemini yapmayın direk halka şekilde keserek ya da fileto yaparak kullanın. Çupra için sardalya pek verimli olmuyor çünkü çupra yemi görene kadar etrafta ki diğer balıklar tarafından yem yok ediliyor genelde. Sardalya zaten her balığın favori yemi olduğundan, çupra için mamun bence en ideali. İri balıklar için sardalya’ yı halka şeklinde kesmene gerek yok, kafasını ve kuyruğunu alıp hazırladığın takıma direkt takabilirsin.

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Konular
28
Üyelik Yaşı
1 Yıl 5 Ay 13 Gün
Bakiye
0.25₺
Ben tekneden istavrit avlarken çapari yerine sardalya çok kullanırım. 5’ li çapariye ufak ufak kestiğim sardalya parçalarını takıp aşağıya salıyorum.

İzmir_av.35

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
Üyelik Yaşı
1 Ay 24 Gün
Bakiye
0.25₺
Merhaba hocam. Yem olarak sardalya kullanılacaksa ilk önce taze olmalarına dikkat edin. Ava çıkmadan bir gün önce sardalyaları ılık suda 15 dk kadar bekletin bu, pullarının gövdeden çok rahat ayrılmasını sağlar. Pulları temizledikten sonra, sardalyaların üzerine biraz kaya tuzu serpin folyo’ ya sarıp dolaba atın. Ava gittiğinizde de kafasını ve kuyruğunu kesip, ister fileto yapın ister halka şeklinde kesin, ben levrek avlarken ikisini de yapıyorum İzmir’de. Kısacası sardalya’ yı avlayacağınız balığa göre kesmeniz gerek. Anladığım kadarı ile İzmir’ de olduğunuz dan hedef balık levrek, çupra gibi balıklar. Levrek avı için sardalya kullanıcaksanız başta söylediğim tuzlama işlemini yapmayın direk halka şekilde keserek ya da fileto yaparak kullanın. Çupra için sardalya pek verimli olmuyor çünkü çupra yemi görene kadar etrafta ki diğer balıklar tarafından yem yok ediliyor genelde. Sardalya zaten her balığın favori yemi olduğundan, çupra için mamun bence en ideali. İri balıklar için sardalya’ yı halka şeklinde kesmene gerek yok, kafasını ve kuyruğunu alıp hazırladığın takıma direkt takabilirsin.
Önerin için teşekkür ederim.👍
Çeşme tarafından, çipura ve mercan ağırlıklı gece avı olacaktır, tâbi kısmet başka balıklar da gelse hayır demem. Çeşit olsun 🤗
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben tekneden istavrit avlarken çapari yerine sardalya çok kullanırım. 5’ li çapariye ufak ufak kestiğim sardalya parçalarını takıp aşağıya salıyorum.
Farklı bir yöntem, deneye bilirim.👍
Çok teşekkürler 👏👏

HasanAky

Balığa Gitmediğim Gün Öldüğüm Gündür :)
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
118
Üyelik Yaşı
1 Yıl 5 Ay 17 Gün
Bakiye
0.00₺
Şimdiden keyifli ve bol balıklı bir av geçirmenizi dilerim :).

Forumdan yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir!

Hesap oluştur

Kolay ve hızlı bir şekilde hesap oluşturun!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız varsa, giriş yapın!