Okuma Azeros 2 Surf 3 Parça 4.20 Yorumlarını Merak Ediyorum.

TektusKOR

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
Üyelik Yaşı
1 Ay 17 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Hayırlı geceler / günler... Bizzat okuma Trio Rex 3 parça surf kamış ve raw 2 65 kombinasyonunu kullanıyorum. Atar değeri 250gr olan azeros 2 kamış hakkında bilgi toplamaya, olumlu olursa Rex i satıp azeros 2 almaya niyetliyim. Bazı yerlerde azeros birinci versiyon daha iyi diyenler var. Ama kağıt üzerinde (okuma sitesinde) geliştirilmiş (hafiflik/denge v.b.) azeros daha iyi görünüyor. Bir kaç kişide gördüm ama deneme işi sıkıntı olabilir diye isteyemedim. Kullanan ya da bilgisi olanlardan yorumlarını beklemekteyim. Şimdiden teşekkür ederim.

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Konular
20
Üyelik Yaşı
10 Ay 12 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Azeros eski modelini ve Azeros II kullanmıştım uzunca bir süre. Yeni model eski modele göre daha hafif olmasından dolayı eski modele göre hiç yorucu değil. Onun dışında kamış dengesi için diyebilirim ki kullandığım süre boyunca olumsuz bir yön görmedim. Güçlü hafif ve oldukça dengeli bir kamış bence, şu ana kadar bir problem ile karşılaşmadım. Kurşun arkası avlar için çok güzel ve kullanışlı bir kamış. Azeros II ile ilgili bende kamışın dengesiz olduğu eski modelin daha iyi olduğu konusunda yorumlar görmüş ve duymuştum ama alıp kullanmaya başladıktan sonra bana eski modelden daha iyi geldi. 150gram kurşun kullanımında rahat bir şekilde atışlar yapıyorum daha üst ağırlığı hiç denemedim o yüzden bir şey diyemem.

hasaN

Balığa Gitmediğim Gün Öldüğüm Gündür :)
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Kamışın önceki modeline göre dengesiz bir kamış olduğu konusu, kamışın önceki modele göre hafif oluşuna istinaden Azeros II ile kullanılan makinenin kamış ile dengesizlik sağlamasından kaynaklıdır. Bu kamış ile denge sağlayacak orantılı bir makine kombini yaparsanız eski Azeros modelinden çok daha üstün bir kamış olduğunu görebilirsiniz. TektusKOR TektusKOR hocamın bahsettiği 250gr atarlı kamışın iki modeli bulunmakta bunlar; AZII-S-1403XH 420cm ve AZII-S-1503XH 450cm. 420cm boya sahip kamışın ağırlığı; 368gr, 450cm boya sahip kamışın ağırlığı; 433gramdır. Bu kamışta kullanılacak olan makine de bu ağrılıklar göz önüne alınarak denge sağlayabilmesi için ona göre seçilmelidir. Bu şekilde oluşturacağınız bir kombin dengesizlik oluşturmayacaktır. Kamış ile uyumsuz bir makine kullanırsanız atış yaparken, atışlarda dengesizlik oluşturacaktır. Bu tür seçimlerde ya kamışa göre makine ya da makineye göre kamış seçimi yapmalısınız.

Sinan

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
4
Üyelik Yaşı
1 Ay 18 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Peki abi bu surf takımlarda dengenin bozulmaması için nasıl bir oran olmalı? Dengesizlik nasıl bir his onu da bilmediğim için merak ettim. Benim surf takımım Lineaeffe Extreme Cast 4.30 100-220gr(2. el çok iyi fiyata almıştım) / Bauer Furia Surf 8000

hasaN

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Bu dengeyi ( Balans ayarını ) en basit şöyle ölçersin; kamışa makineyi taktıktan sonra kamışı işaret parmağının üzerine makinenin önünde olacak şekilde koy, öne ya da arkaya doğru gidiyorsa ise dengesiz bir kombin olduğunu gösterir. Doğru kombin edilmiş bir takım ise ne öne ne de arkaya hareket eder. Bazı kamışların alt tarafında delik, kapak benzeri yer olur, bu kısım bu balans ayarını sağlayabilmek için ağırlık ekleminiz içindir.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Dip not : sarım yaparken denge noktası olarak belirlediğin yerden kamışı tutup sarıp yaparsan, yorulmazsın.

TektusKOR

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
Üyelik Yaşı
1 Ay 17 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Yorumlar için teşekkür ederim benim çok iyi oldu. Ben açıkçası Kaje Kaje arkadaşım gibi 150gr da kalmam. Özellikle kurşun arkası sezonunda 200 ve üzeri kullanırım. hasaN hasaN hocam dediğin denge olayını kendi raw 2 65 im ile denemem gerekecek. Zira böyle güçlü bir makineyi elden çıkartmak ya da tekrardan makine arayışına girip özellikler arasında kaybolmak stemem. Peki yemli konusunda tecrübeleriniz var mıdır? Trio Rex sert bir yapıya sahip olmasına rağmen yemli avlarda vuruşları hissettirmesi açısından hiç utandırmadı. Azeros yemli de nasıldır?

hasaN

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Sert yapıda ki kamışlar yemli avlarda daha iyi bence özellikle yemli lüfer avında. Kamışta esneme daha az olduğundan uç kısımda ki hareketler daha iyi anlaşılır. Yemlide bu kamışı kullanan tanıdığım olmadığı ve görmediğim için performansı hakkında bir şey demem yanlış olur ama Azeros’ unda yemli avlarda sorun çıkaracağını sanmıyorum.

TektusKOR

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
Üyelik Yaşı
1 Ay 17 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Sert yapıda ki kamışlar yemli avlarda daha iyi bence özellikle yemli lüfer avında. Kamışta esneme daha az olduğundan uç kısımda ki hareketler daha iyi anlaşılır. Yemlide bu kamışı kullanan tanıdığım olmadığı ve görmediğim için performansı hakkında bir şey demem yanlış olur ama Azeros’ unda yemli avlarda sorun çıkaracağını sanmıyorum.
hasaNVallahi iyice gıdıklandım 😊 bakalım bu aralar benim Rex e müşteri bulursam azeros u mutlaka edinicem.telrar teşekkür ederim. Hayırlı akşamlar.