Soru Okuma Aria Tele 420 vs Okuma Salina 420

erennbirr

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
1
Üyelik Yaşı
24 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Öncelikle selamlar. Babam yıllardır boğazda kıyıdan balık avlamakta ancak oltaları çok eskidi. Ona hediye olarak olta almak istiyorum ancak kafama takılan bir soru var. Başlıktada gördüğünüz üzere aynı markanın 2 farklı ürünü var ancak daha ucuz olan ürünün (aria tele) atarı 250 gram iken daha pahalı olan (salina) ürünün atarı daha az. bunun sebebi nedir. Ya da önerebileceğiniz daha iyi bir kamış var mıdır ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

HasanAky

Balığa Gitmediğim Gün Öldüğüm Gündür :)
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
118
Üyelik Yaşı
1 Yıl 5 Ay 17 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Okuma Salina 420 olta kamışının diğerine göre daha pahalı olmasında ki neden kalitesinden dolayıdır. Malzeme kalitesi diğerini göre daha iyi, sağlam bir kamış olması ile beraber diğer kamış 4 parçadan oluşur iken okuma salina 3 parçadan oluşur. Mesafe atışlarında diğer kamıştan daha başarılıdır. Genel olarak zaten surf casting kamışları içerisinde en çok tercih edilen modeldir. Bütçeye göre daha ileri seviye kamışlar var tabiki. Diğer yandan Okuma Salina IM6 karbon malzemeden üretilmiştir. Kamışın atar değeri sizinde dediğiniz gibi diğerinden daha düşük ancak boğazda bu kamış ile 250gr’ a kadar kurşun rahatlıkla atılabilmektedir. Bu tür artı yönlerinden dolayı da fiyatı Okuma Aria Tele 420’ den pahalıdır. Çok yukarılara uçmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum bu yüzden tercihinizi salina yönünde yapabilirsiniz.

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Konular
28
Üyelik Yaşı
1 Yıl 5 Ay 13 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Benim babamda’ da Salina var uzun süredir kullanıyor boğazda henüz bir şikayeti yok.

erennbirr

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
1
Üyelik Yaşı
24 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Okuma Salina 420 olta kamışının diğerine göre daha pahalı olmasında ki neden kalitesinden dolayıdır. Malzeme kalitesi diğerini göre daha iyi, sağlam bir kamış olması ile beraber diğer kamış 4 parçadan oluşur iken okuma salina 3 parçadan oluşur. Mesafe atışlarında diğer kamıştan daha başarılıdır. Genel olarak zaten surf casting kamışları içerisinde en çok tercih edilen modeldir. Bütçeye göre daha ileri seviye kamışlar var tabiki. Diğer yandan Okuma Salina IM6 karbon malzemeden üretilmiştir. Kamışın atar değeri sizinde dediğiniz gibi diğerinden daha düşük ancak boğazda bu kamış ile 250gr’ a kadar kurşun rahatlıkla atılabilmektedir. Bu tür artı yönlerinden dolayı da fiyatı Okuma Aria Tele 420’ den pahalıdır. Çok yukarılara uçmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum bu yüzden tercihinizi salina yönünde yapabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim uzun süre araştırsam bile bulamayacağım bilgiler verdiniz. iyi günler diliyorum.

Forumdan yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir!

Hesap oluştur

Kolay ve hızlı bir şekilde hesap oluşturun!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız varsa, giriş yapın!