Duyuru Mesajlarda Facebook Tarzı Ağaç Sistemi

• Konuyu başlatan hasaN
  • Başlangıç tarihi
  • Replies 6
  • Views 460
5.00 Oylama 1 Değerlendirme

hasaN

Balığa Gitmediğim Gün Öldüğüm Gündür :)
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Herkese selamlar arkadaşlar;

Forumda konulara yazılan kısa ya da uzun cevapların, yorumların sayfaların gereksiz artmasına ve düzensizlik oluşturmasından dolayı forum sitemize facebook tarzında bir kullanıcının mesajına cevap yazmak ya da yorum yapmak için ağaç sistemi getirilmiştir. Bu sistemin kullanımı oldukça basittir.

Ağaç Sistemi Nasıl Kullanılır?​

Resimli örnekler ile konuyu açıklayalım.

POST-REPLY.webp

Yukarıda ki resimde gördüğünüz üzere Kaje Kaje arkadaşımızın mesajına cevap vermek istediğimden dolayı " CEVAPLA " butonuna bastığımda ikinci bir yazım alanı açılmakta ve bu alana mesaj ya da yorumumu yazıp gönderdiğimde, Erkan kardeşimizin yazmış olduğu mesajın altında mesajım gözükmekte. Aynı şekilde erkan kardeşim de benim yazmış olduğum mesaja cevap vermek için " cevapla " butonuna basarak cevap vermiş bulunmakta.

Kısaca açıklamak gerekir ise; hangi kullanıcının mesajına cevap vermek istiyorsanız o kullanıcının mesajının yanında bulunan yukarıda ki resim de işaretli olan ok işareti " cevapla " butonuna basarak, cevap ya da yorum yapmak istediğiniz kullanıcının mesajına cevap yazabilirsiniz.

Bu sayede mesajlar ve sayfalar daha düzenli ve net bir görünüme sahip olmuş olmaktadır.

Yine yukarıda ki resimden örnek ile gidersek ben ve Kaje Kaje dışında bir kullanıcı gelip Erkan kardeşimizin ana mesajına yani, " Beğendim by morningstar güzelmiş. " şeklinde başlayan mesajına cevap vermek ister ise yine yukarıda ki resimde işaretli olan " cevapla " butonuna basarak cevap vermesi yeterli olacaktır. Farklı bir kullanıcı konuya dahil olduğundan ve ana mesaja yorum yaptığından dolayı ağaç sıralaması sola kayarak devam edecektir yani solda yukarıdan aşağı inen çizginin hizasından devam edecektir. Bu yeni kullanıcıya cevap yazmak istediğinde olay yine yukarıda ki resimde görüldüğü şekilde olacaktır.

İyi Forumlar;

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Konular
20
Üyelik Yaşı
10 Ay 12 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Emeklerine sağlık abi harika bir uygulama ve son derece kaliteli bir görünüm olmuş. Çok beğendim görüntüsü bile çok hoş eline sağlık. Yani forum için hangi sözü söylesem yetmeyecek anlatmaya o derece :).

hasaN

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Emeklerine sağlık abi harika bir uygulama ve son derece kaliteli bir görünüm olmuş. Çok beğendim görüntüsü bile çok hoş eline sağlık. Yani forum için hangi sözü söylesem yetmeyecek anlatmaya o derece :).
KajeSağ ol balık hobimin emektar üyesi :). Beğenmene sevindim güle güle kullanın, forumun keyfini çıkarın.

TektusKOR

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
Üyelik Yaşı
1 Ay 17 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Valla süper olmuş. Geçen cavaplama yaparken bu ne işe yarıyor diyip deneyerek test etmiştim. Elinize sağlık.

hasaN

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0

ROMANCI

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
7
Üyelik Yaşı
6 Ay 2 Gün
Bakiye
0.50₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Birşey soracağım, konuyu başlatanın mesajından alıntı yapılamıyor mu?