Marmara Denizinde Oluşan Müsilaj Tehlikesi

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
103
Yanıtlar
6
Üyelik Yaşı
8 Ay 9 Gün
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Marmara denizinde oluşan müsilaj canlı yaşamını tehdit etmeye devam ediyor. Bu konu ile ilgili diğer bilgilendirici içeriklere nazaran daha iyi olan bu video, müsilaj hakkında oldukça bilgilendirici bir içerik. İzlemenizde fayda var.

Durumun ne kadar ciddi boyutlarda olduğunu bu videoyu izledikten sonra daha iyi anlayacaksınız arkadaşlar.

Video içerikleri görebilmeniz için kayıt olmanız ya da giriş yapmanız gerekmektedir.

Kaje

Lüfer
Balık Hobim Üyesi
Konular
18
Yanıtlar
1
Üyelik Yaşı
8 Ay 5 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Marmara denizinde oluşan müsilaj canlı yaşamını tehdit etmeye devam ediyor. Bu konu ile ilgili diğer bilgilendirici içeriklere nazaran daha iyi olan bu video, müsilaj hakkında oldukça bilgilendirici bir içerik. İzlemenizde fayda var.

Durumun ne kadar ciddi boyutlarda olduğunu bu videoyu izledikten sonra daha iyi anlayacaksınız arkadaşlar.

Video içerikleri görebilmeniz için kayıt olmanız ya da giriş yapmanız gerekmektedir.
Paylaşım için teşekkürler abi. Oldukça bilgilendirici bir video, durum gerçekten vahim. İnşallah canlı popülasyonu çok zarar görmez.

ROMANCI

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
7
Üyelik Yaşı
3 Ay 24 Gün
Bakiye
0.50₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
hasaN hasan kardeşim paylaşım için teşekkürler.

Müsilaj ile ilgili olarak söylemek istediğim birşey var arkadaşlar. Bildiğiniz gibi müsilajın canlı olduğu yerler su altında ve daha çok dip alanlarda. Bizlerde genelde dip balıklarının peşinde olduğumuzdan unutmamamız gereken şey aldığımız balığı yeme konusunda 5 defa düşünmeliyiz.

Ben bu nedenden ötürü müsilajın etkisinin tamamen yok olacağı zamana kadar avlanmayı düşünmüyorum, avlansam bile tuttuklarımı geri salacağım.

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
103
Yanıtlar
6
Üyelik Yaşı
8 Ay 9 Gün
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
hasaN hasan kardeşim paylaşım için teşekkürler.

Müsilaj ile ilgili olarak söylemek istediğim birşey var arkadaşlar. Bildiğiniz gibi müsilajın canlı olduğu yerler su altında ve daha çok dip alanlarda. Bizlerde genelde dip balıklarının peşinde olduğumuzdan unutmamamız gereken şey aldığımız balığı yeme konusunda 5 defa düşünmeliyiz.

Ben bu nedenden ötürü müsilajın etkisinin tamamen yok olacağı zamana kadar avlanmayı düşünmüyorum, avlansam bile tuttuklarımı geri salacağım.
Katılıyorum abi o yüzden denizde avlanmayı bıraktım Marmara’ da. Avlanacaksam da yakala bırak yapıyorum artık Marmara’da.

Kaje

Lüfer
Balık Hobim Üyesi
Konular
18
Yanıtlar
1
Üyelik Yaşı
8 Ay 5 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Aynen bence de Marmara’ dan tutulan ya da tezgahlardan alınan balıklar yenmemeli.

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
103
Yanıtlar
6
Üyelik Yaşı
8 Ay 9 Gün
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Su yüzeyi ve dip temizlik çalışmalarını sürdürüyorlar aynı zaman da Marmara' ya balık popülasyonunun zarar görememesi için oksijen basıyorlar. Alınan önlemler ve çalışmalar kapsamında balık avcılığı' da yasaklanma arifesinde. Umarım en kısa zaman da eski zamanlarına dönebilir Marmara denizi. Fakat oldukça uzun bir süre Marmara' da yasak dahi olmasa yakala bırak dışında balık avlamayı düşünmüyorum.

ROMANCI

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
7
Üyelik Yaşı
3 Ay 24 Gün
Bakiye
0.50₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Su yüzeyi ve dip temizlik çalışmalarını sürdürüyorlar aynı zaman da Marmara' ya balık popülasyonunun zarar görememesi için oksijen basıyorlar. Alınan önlemler ve çalışmalar kapsamında balık avcılığı' da yasaklanma arifesinde. Umarım en kısa zaman da eski zamanlarına dönebilir Marmara denizi. Fakat oldukça uzun bir süre Marmara' da yasak dahi olmasa yakala bırak dışında balık avlamayı düşünmüyorum.

Ben kendi adıma şunu söyleyeyim, yakala bırak dahi avcılık yapmayı düşünmüyorum. Cumartesi günü avrupa yakası sahilindeydim. Çatladı Kapı, Cankurtaran, Sirkeci arasında epey gözlemde bulundum. Deniz gayet temizdi, dip temizliği konusunda bir şey diyemem. Yüzenlerin yanı sıra çapariciler vardı, aldıkları istavritler yaprak bile denmeyecek kadar küçüktü.

Bu duruma tanık olunca avlanmamaya karar verdim, yakala bırakta ne kadar dikkatli olsak da balıklara zarar verme olasılığımız var. Bu yüzden bu sezon denizde avlanmamaya kesin kararlıyım.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın ya da üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Hemen hesap oluştur

Forumda hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın