Duyuru Makale ve Yazı Nasıl Hazırlanır?

  • Konuyu başlatan hasaN
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 114
  • Okuma süresi: 2:12

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Üyesi
Katılım
19 Ocak 2021
Konular
44
Mesajlar
151
Yanıtlar
2
Tepki puanı
183
Üyelik Yaşı
1 Ay 11 Gün
Puanları
33
Yaş
33
TRY
100.00₺
Adı
Hasan Akyüz
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Forum sitemizde paylaşılan makale ya da yazılar Google arama motoruna uygun şekilde hazırlanmalıdır. Forum sitemizde gelişi güzel yazı ya da makale paylaşılamamaktadır. Bu durum sizlerin' de daha profesyonel yazılar ve makaleler hazırlamanızda sizlere katkı sağlayacağı gibi yazı ya da makalenizi okuyacak kişilerin düzgün şekilde hazırlanmış bir içeriği keyifle okumalarını sağlar. Forum sitemizde paylaşılan yazı ya da makaleler kesinlikle başka bir yerden kopyalanıp burada paylaşılamaz. Makale ya da yazılarınızın temeli sizin bilgilerinize dayanan özgün içerikler olmalı ve en az 300 kelimeden oluşmalıdır. Paylaşılan her makale ya da yazı yönetim tarafından önce kopya kontrolünden geçer, daha sonra uygunluk kontrolünden geçer. Eğer uygun şekilde hazırlanmış ise yayına alınır. Makale ve yazı nasıl hazırlanır? Şimdi bu konu hakkında biraz bilgi verelim.

Örnek olarak benim tarafımdan yazılmış olan yazıları inceleyebilirsiniz.

Başlık Etiketleri Kullanımı​

Bir makale ya da yazı yazarken başlık etiketleri kullanılmalıdır. Bu başlık etiketleri h1, h2, h3, h4 şeklinde devam eder. Bu etiketler neyi ifade eder karşılıklarına bakalım.
  • H1 etiketi konu başlığınızdır. Bu " q " simgesine bastığınızda çıkan h1 değildir. Aşağıda bu etiketlerin karşılıklarını belirteceğim.
  • H2 etiketi içerik başlığınızdır.
  • H3 etiketi h2 etiketi altında yazdığınız yazının bir alt başlığı olacak ise kullanır.
  • H4 etiketi de aynı h3 etiketi gibi kullanılır.
Aşağıda bulunan görsele dikkat ederseniz kare içerisine alınmış alanda h1,h2,h3 şeklinde bir sıralama vardır. Bu sıralama şunu ifade etmektedir.

H1 = H2 etiketidir. Yukarıda bahsettiğiniz konu giriş başlığıdır.
H2 = H3 etiketidir. Yukarıda bahsettiğimiz şekilde kullanılır.
H3 = H4 etiketidir. Yukarıda bahsettiğimiz şekilde kullanılır.

Başlık Etiketlerini Nasıl Kullanırım​

Başlık etiketleri aşağıda ki resimde işaretli alanlardır. Resimde ok ile gösterilen " q " simgesine bastığınız da karşınıza bu etiketler çıkar. Yazı ya da makale paylaşımı yaparken, yazdığınız yazı ya da makale başlıkları için bu etiketler kullanılır. Etiketler hakkında bilgi yukarıda verilmiştir.

başlık etiketleri.png
 

Kaje

Sarıkanat
Balık Hobim Üyesi
Katılım
23 Ocak 2021
Konular
6
Mesajlar
98
Yanıtlar
1
Tepki puanı
113
Üyelik Yaşı
1 Ay 7 Gün
Puanları
33
Yaş
30
TRY
1.60₺
Adı
Erkan
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Bilgilendirme için teşekkürler reis. Güzel bir konuya değinmişsin. Makale ve yazılarda bence de olması gereken şekil bu. Balık hobim ' de düzenin önemli olduğu forumdan belli. :) 👏