LRF Olta Takımı Önerisi

Kwes13

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
3
Üyelik Yaşı
5 Ay 1 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Ben LRF olta takımı almak istiyorum. Önerileriniz nelerdir acaba. 🙂

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
105
Yanıtlar
6
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Ben LRF olta takımı almak istiyorum. Önerileriniz nelerdir acaba. 🙂
Derin mevzulara hoş geldin hocam :). Lrf olta takımından önce konuyu net bir sonuca bağlamak için cevaplanması gereken bir kaç soru var, bu sorular tamamen lrf kamışının ve kullanılacak olan ip misinanın net bir şekilde belirlenmesi için gereklidir. Makineler genelde standarttır diyebiliriz. Konu girelim. Bütçeniz nedir? Hedefinizde ki balıklar nelerdir? Muğla’ da bulunan balık türleri hakkında bilginiz var mı?

Kwes13

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
3
Üyelik Yaşı
5 Ay 1 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
En çok çupra, lüfer, karagöz balik turlerinin cok tutulduğu konusunda bir kac duyum almıştım tabi levrek ve kefal olduğunu da biliyorum.
Bütçe isin en zor kısmı bu olsa gerek. Aslında bütçe belirlemiştim hiç 300-500 tl araliginda iyi bir olta takimi alabilir miyim bilmiyorum. Fiyat konusunda da çok bir araştırma yapmamıştım aslında. Bana uygun en fazla heyecan verebilecek bir ürün gamı seçebilirseniz sevinirim.

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
105
Yanıtlar
6
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
En çok çupra, lüfer, karagöz balik turlerinin cok tutulduğu konusunda bir kac duyum almıştım tabi levrek ve kefal olduğunu da biliyorum.
Bütçe isin en zor kısmı bu olsa gerek. Aslında bütçe belirlemiştim hiç 300-500 tl araliginda iyi bir olta takimi alabilir miyim bilmiyorum. Fiyat konusunda da çok bir araştırma yapmamıştım aslında. Bana uygun en fazla heyecan verebilecek bir ürün gamı seçebilirseniz sevinirim.
Hedef balık türleri tamam, tek sorunumuz bütçe 300-500 ₺ aralıklarında lrf takımı oluşturmak biraz zor desek yeridir. Çünkü; kamış, makine, ip misina, silikon ve sahte yemlerden oluşan bir set bu bütçe ile çok zor, isterseniz şöyle yapalım; Ben sizin tam olarak ilk etapta ihtiyacınızı karşılayacak ve ilk başlangıç aşaması için bulabileceğim en uygun fiyatları bir araştırayım yarın size bildireyim.

Kwes13

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
3
Üyelik Yaşı
5 Ay 1 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Tamamdır Hasan bey teşekkür ederim ilginiz ve yardimlariniz için

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
105
Yanıtlar
6
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Tamamdır Hasan bey teşekkür ederim ilginiz ve yardimlariniz için
Rica ederim ne demek amatör olta balıkçılar birbirlerine destek için vardır bir ara Muğla’ya gelir ya da etkinlik yaparız hep beraber de avlanırız o günlere var biraz daha ama neyse. Şimdi şunu da belirteyim şu anda bir çok ürün tavsiye edebilirim yüzlerce ama bütçe konu olunca işler değişiyor derin bir araştırma yapmak daha sağlıklı oluyor. İlk etapta sıfır ürünlere bakacağım sizin adınıza aradığımı bulamaz isem ikinci el temiz ürünlere yönleneceğim. İkinci el konusunda senin için bir sorun var mı hocam?

Kwes13

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
3
Üyelik Yaşı
5 Ay 1 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Temiz olduktan sonra çok büyük problem değil tabi ams ilk tercihim 0 ürünler 750 tl ye cikartirsak bütçeyi bulabilir miyiz yada max 1000 tl ye 😀

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
105
Yanıtlar
6
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Temiz olduktan sonra çok büyük problem değil tabi ams ilk tercihim 0 ürünler 750 tl ye cikartirsak bütçeyi bulabilir miyiz yada max 1000 tl ye 😀
1.000 ₺ gibi bir bütçeye olayı çözeriz. Lrf biraz pahalı bir hobi ama değiyor inanın :).

Kwes13

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
3
Üyelik Yaşı
5 Ay 1 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
O zaman max 1000tl diyelim :)

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
105
Yanıtlar
6
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
O zaman max 1000tl diyelim :)
Tamamdır o iş bende :). Şu an bile bu bütçeye bir takım öneririm size ama, ben biraz detaycıyımdır, önce detaylı bir karşılaştırma yapıp, en iyisini önermek isterim size. Yani 1.000 ₺ bütçe var tamam bunu bunu al tamamdır demek benlik bir şey değil.

Kwes13

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
3
Üyelik Yaşı
5 Ay 1 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Tamamdır sizden haber bekliyorum:)

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
105
Yanıtlar
6
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Kwes13 Kwes13 hocam çokta kurcalamaya gerek kalmadan sizin için ilk etapta fiyat performans ve kalite açısından tavsiye edebileceğim ideal kamış, makine ve ip misina aşağıda ki gibidir. Toplam fiyat : 814 ₺. Kalan bütçemiz 186 ₺. Bunun dışında sahte yem, jig head, jig yem ve silikon yemler de gerekli tabi.

LRF Kamışı : Kudos Light Style 235cm 1-14gr Lrf Kamış
LRF Makinesi : Okuma Alaris ALS-20 LRF Olta Makinesi
İp Misina : Shimano Kairiki 8X 150 M

Bunlara ek olarak birde lider misina eklemek isterseniz; Savage gear Soft Fluoro Carbon 0.22mm işinizi görür. 0.17mm olan modelinin çeker değeri daha düşük olduğundan 0.22mm daha uygun bence malum bulunduğunuz bölgelerde akya’ da var. Bu yüzden lider misinanın bir tık daha fazla çeker değerine sahip olması daha iyi olacaktır. Lider misinayı da düştükten sonra kalan bütçeniz : 135 ₺.

Kwes13

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
3
Üyelik Yaşı
5 Ay 1 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Hepsini sepetime ekledim bi kac gun sonra kredi kartimin ektresi geliyor sonrasına aliyorum hepsini

çok çok teşekkür ederim :)

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
105
Yanıtlar
6
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Hepsini sepetime ekledim bi kac gun sonra kredi kartimin ektresi geliyor sonrasına aliyorum hepsini

çok çok teşekkür ederim :)
Hayırlı olsun şimdiden hocam. Aklınıza takılan bir şey, ya da merak ettiğiniz bir şey olursa 7/24 buradayız. İlk avınızda bir akya denk gelirde aklınızı alır umarım 😜.

Kwes13

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
3
Üyelik Yaşı
5 Ay 1 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Hasan bey rahatsız edip duruyorum ama, LRF ile yemli balik tutma yapılabilir mi acaba. Tutabildigini idda eden balikhobidaş lar var. Sizin engin bilginizden yaralanmak istedim.
Birde fiyat performansli surf casting için olta önerebilir misiniz hem onu atip hemde lrf ile at cek yapmak istiyorum:)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tutabildigim ilk akyayi size göndermek isterim :)

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
105
Yanıtlar
6
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Hasan bey rahatsız edip duruyorum ama, LRF ile yemli balik tutma yapılabilir mi acaba. Tutabildigini idda eden balikhobidaş lar var. Sizin engin bilginizden yaralanmak istedim.
Birde fiyat performansli surf casting için olta önerebilir misiniz hem onu atip hemde lrf ile at cek yapmak istiyorum:)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tutabildigim ilk akyayi size göndermek isterim :)
LRF ile yemli balık avcılığı yapılabilir. Ama bu, ne avlayacağınıza göre değişir. Surf kamışı olarak, tahminimce uygun bir kamış arıyorsunuz, uygun fiyatlı ve işinizi görecek olan Lineaeffe Adriatic 4.20Mt 150-250gr Surf Kamışı bence yeterli. Sonuçta yemli avcılıkta kullanacağınız için aşırıya kaçmaya gerek yok.

Kwes13

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
3
Üyelik Yaşı
5 Ay 1 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Genelde Muğla akyaka marmaris dalaman kıyılarında ve kayalıklarında oltama takılabilecek her güzel balığı tutmak isterim :)
Bir lrf icin bütçemin geri kalani ile yardimci ekipman önerebilir misiniz .

size cok zahmet veriyorum kusuruma bakmayin :)

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
105
Yanıtlar
6
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Genelde Muğla akyaka marmaris dalaman kıyılarında ve kayalıklarında oltama takılabilecek her güzel balığı tutmak isterim :)
Bir lrf icin bütçemin geri kalani ile yardimci ekipman önerebilir misiniz .

size cok zahmet veriyorum kusuruma bakmayin :)
Estağfurullah hocam, bilgi paylaşım forumu bura, bildiklerimizi paylaşmak için buradayız :). LRF için size gerekli sahte, jig vs gibi ürünleri temin etmek için kalan bakiyemiz yetmez maalesef fakat, kalan bakiyemiz çantamızda kesinlikle olması gereken isome marukyu silikona yeter. Kalan bakiye ile onu temin edin boy ve rengi kendinize göre seçebilirsiniz. Diğer gereken ürünler kaliteli bir su üstü sahte örneğin; zipbaits fakie dog, 1-2 adet jig ve silikonu kullanabilmek için jig head. Silikon ile beraber jig head almaya da bakiyeniz yetecektir.

Kwes13

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
3
Üyelik Yaşı
5 Ay 1 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Digerlerini de ekledim sepete sma jig ve jighead konusunda secim yapamadim cok fazla secenek var :)

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
105
Yanıtlar
6
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Digerlerini de ekledim sepete sma jig ve jighead konusunda secim yapamadim cok fazla secenek var :)
Jig head 2 ile 2.5 gram aralığı uygun olur. Jig head kullanımı avlandığınız meraya göre ağırlık bakımından değişim gösterebilir. Jig olarak da 14 grama kadar ağırlıkta silim jig tercih edebilirsiniz hocam. Ortalama 7 ile 10 gram ağırlığa sahip jig yemler yeterlidir.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın ya da üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Hemen hesap oluştur

Forumda hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın