Lrf ile Canlı Yem Kullanarak Eşkina Avı Yapılır mı?

Kaje

Lüfer
Balık Hobim Üyesi
Konular
18
Yanıtlar
1
Üyelik Yaşı
6 Ay 11 Gün
Bakiye
0.75₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Lrf ile canlı yem kullanarak eşkina avı nasıl yaparım acaba? Lrf yöntemine uygun ağırlıkta şamandıra var mı pek araştırmadım gerçi vardır muhakkak da bilen arkadaşlara danışmak istedim. Bu yöntemde yeni olduğumdan fazla bilgim yok malumunuz.

Yanıtlandı
Lrf ile canlı yem kullanarak eşkina avı nasıl yaparım acaba? Lrf yöntemine uygun ağırlıkta şamandıra var mı pek araştırmadım gerçi vardır muhakkak da bilen arkadaşlara danışmak istedim. Bu yöntemde yeni olduğumdan fazla bilgin yok malumunuz.
Hemde öyle güzel yapılır ki Erkan kardeşim. Sen şimdi eski bir surf casting balıkçısı olduğundan zaten takım yapısına hakimsindir bunu da öyle düşün. Yanlış hatırlamıyorsam diaflash 2-10 vardı sende. Senin sadece temin etmen gereken 5 gram ağırlığında şamandıra çok uyguna internette bulabilirsin. Gerisi zaten standart iki ya da üç köstekli bir takım yem olarak teke. Henüz bilmediğin şey ise yaşayacağın adrenalin. :)

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
85
Yanıtlar
6
Üyelik Yaşı
6 Ay 15 Gün
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Lrf ile canlı yem kullanarak eşkina avı nasıl yaparım acaba? Lrf yöntemine uygun ağırlıkta şamandıra var mı pek araştırmadım gerçi vardır muhakkak da bilen arkadaşlara danışmak istedim. Bu yöntemde yeni olduğumdan fazla bilgin yok malumunuz.
Hemde öyle güzel yapılır ki Erkan kardeşim. Sen şimdi eski bir surf casting balıkçısı olduğundan zaten takım yapısına hakimsindir bunu da öyle düşün. Yanlış hatırlamıyorsam diaflash 2-10 vardı sende. Senin sadece temin etmen gereken 5 gram ağırlığında şamandıra çok uyguna internette bulabilirsin. Gerisi zaten standart iki ya da üç köstekli bir takım yem olarak teke. Henüz bilmediğin şey ise yaşayacağın adrenalin. :)

Yanıtlandı

Kaje

Lüfer
Balık Hobim Üyesi
Konular
18
Yanıtlar
1
Üyelik Yaşı
6 Ay 11 Gün
Bakiye
0.75₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Aynen 2-10 abi. Teşekkür ederim hızlı cevap için. Aynen surf casting ile balık avlarken favori avlarımdandı eşkina zaten, nasipse lrf ile o hazzı da yaşamak istiyorum.

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
85
Yanıtlar
6
Üyelik Yaşı
6 Ay 15 Gün
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Hatta şöyle bir şey de yapabilirsin Erkan, hiç şamandıra kullanmadan direkt ip misinanın ucuna en küçük boyundan bir fırdöndü bağla fırdöndünün diğer ucuna iki ya da üç köstekten oluşan takımı bağla tekeleri kancalara yerleştir daha sonra fırdöndünün ipe bağlı olan kısmının bir tık üstüne bir tane 2 gram kıstırma kurşun yerleştir sonra takımı atabildiğin kadar ileri at tekeler takımı yüzdürsün ondan sonra sen izle aksiyonu. Tarafımdan denenmiştir şimdi aklıma geldi yazmak istedim. 👍 En verimli şeklini tek kancada aldım ben.

Kaje

Lüfer
Balık Hobim Üyesi
Konular
18
Yanıtlar
1
Üyelik Yaşı
6 Ay 11 Gün
Bakiye
0.75₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Hatta şöyle bir şey de yapabilirsin Erkan, hiç şamandıra kullanmadan direkt ip misinanın ucuna en küçük boyundan bir fırdöndü bağla fırdöndünün diğer ucuna iki ya da üç köstekten oluşan takımı bağla tekeleri kancalara yerleştir daha sonra fırdöndünün ipe bağlı olan kısmının bir tık üstüne bir tane 2 gram kıstırma kurşun yerleştir sonra takımı atabildiğin kadar ileri at tekeler takımı yüzdürsün ondan sonra sen izle aksiyonu. Tarafımdan denenmiştir şimdi aklıma geldi yazmak istedim. 👍 En verimli şeklini tek kancada aldım ben.
Nası bir yaratıcı fikir ve uygulamadır. 👏 Şamandırayı değilde bunu deneyeceğim abi. Bu daha hoşuma gitti. :) Gayet mantıklı bir işlem takdir ettim. Bilgilendirdiğin için de teşekkür ederim.