Tavsiye Lrf icin takim bilgisi

Ugur49

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
Üyelik Yaşı
1 Ay 8 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Oncelikle herkese selamlar değerli hobidaşlar

2 kamiş ve 2 makine arasinda kararsiz kaldim, tavsiye ediceginiz, artısı eksisi olarak kiyaslama olarak fikrinize ihtiyacim var.

Kayseride alabalik, sudak, perch icin bir lrf takım dizicem.

Alabalikta genelikle mepps, vibrasyon, ve micro sahteleri ile avlaniyorum

Sudak icin genel olarak silikon

Beklentim uzaga erim ve en onemlisi hasasiyet, one gore kiyaslama veya tavsiye verirseniz cok memnun olurum :)

1-Kamış : Okuma Psycho Perch 230cm 2-12gr
2- Kamış : Daiwa Legalis RF 244cm 1-12 gr

1- Makine : Okuma Epixor 20
2- Makine : Daiwa Legalis 2000 D

Ozelikle 2 kamış arasinda kaldım, tavsiyelere açığım, herkese iyi hoiler rast gelsin :)

HasanAky

Balığa Gitmediğim Gün Öldüğüm Gündür :)
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
118
Üyelik Yaşı
1 Yıl 5 Ay 17 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Seçenekleriniz arasında tavsiyem Daiwa Legalis RF 244cm 1-12 gr LRF kamışı olacaktır. Hassasiyet konusunda iyi olduğu gibi boy avantajı size mesafe’ de sağlayacaktır. Makine olarak’ da yine Daiwa Legalis 2000 D olur. Bu set sizi üzmez. İstediğinizi size verir. İyi bakarsanız uzun yıllar işinizi görür.

ROMANCI

Çinakop
Balık Hobim Üyesi
Konular
7
Üyelik Yaşı
1 Yıl 1 Ay 3 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Hasan adminime katılıyorum. Daiwa nın 14 cm lik boy farkı size ciddi atış kolaylığı ve erim mesafesi avantajı sağlayacaktır. 1 gr jigleri bile yorulmadan en uzak noktaya ulaştırabilirsiniz.

Daiwa kamışa yine Daiwa makina yakışır. :D

Ugur49

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
Üyelik Yaşı
1 Ay 8 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Hasan adminime katılıyorum. Daiwa nın 14 cm lik boy farkı size ciddi atış kolaylığı ve erim mesafesi avantajı sağlayacaktır. 1 gr jigleri bile yorulmadan en uzak noktaya ulaştırabilirsiniz.

Daiwa kamışa yine Daiwa makina yakışır. :D
Atış dan oturu hasasiyet yonunde cok sert oldugumu okudum legalisin

ROMANCI

Çinakop
Balık Hobim Üyesi
Konular
7
Üyelik Yaşı
1 Yıl 1 Ay 3 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Okumaya göre hassasiyeti biraz kalın olmakla beraber, Okuma çok esnek kalıyor. Kamış kırılacak gibi hissedip panikliyorsunuz. Daiwa kullanımı daha güven verici oluyor. Tabi bu durum sadece psikolojik.
Sonra benim gibi kaçırdığınız her av da ana avrat yedi sülale dümdüz gidersiniz. :D :D :D

HasanAky

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
118
Üyelik Yaşı
1 Yıl 5 Ay 17 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
hasasiyet yonunde cok sert oldugumu okudum legalisin
Legalis görünüşte sert bir kamış gibi görünüyor evet fakat özellik ile deniz' de yapılan avlar için üretilmiş bir lrf kamışıdır kendileri. LRF konusunda bilhassa ben çok manyağımdır bu nedenle hassasiyetten ödün vermeden büyük avcı balıkları da avlayabilmek, mesafe atabilmek ve biraz daha ağır sahte atabilmek için Yamaga Blanks BlueCurrent III 82F Nano 0-18gr almıştım mesela. Siz tamamen UL bir kamış istiyorsanız size diğer bir tavsiyem Shimano Diaflash BX 2-10 olacaktır. Harika bir kamıştır. Boyu legalise göre kısa kalıyor fakat hissiyat tam istediğiniz şekildedir.

Ugur49

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
Üyelik Yaşı
1 Ay 8 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Legalis görünüşte sert bir kamış gibi görünüyor evet fakat özellik ile deniz' de yapılan avlar için üretilmiş bir lrf kamışıdır kendileri. LRF konusunda bilhassa ben çok manyağımdır bu nedenle hassasiyetten ödün vermeden büyük avcı balıkları da avlayabilmek, mesafe atabilmek ve biraz daha ağır sahte atabilmek için Yamaga Blanks BlueCurrent III 82F Nano 0-18gr almıştım mesela. Siz tamamen UL bir kamış istiyorsanız size diğer bir tavsiyem Shimano Diaflash BX 2-10 olacaktır. Harika bir kamıştır. Boyu legalise göre kısa kalıyor fakat hissiyat tam istediğiniz şekildedir.
Legalis 1-10 u tavsiye ettiler ve okuma URF 1-9 u tavsiye ettiler , dediginiz kamisi kesinikle incelicem :)

HasanAky

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
118
Üyelik Yaşı
1 Yıl 5 Ay 17 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Şöyle diyeyim şayet ekonomik olarak sadece kamış için 4.000₺ ye kadar çıkarım diyorsanız Shimano Diaflash BX 2-10 kesinlikle almanız gereken bir kamıştır. Bu tamamen bütçe ve kişinin ne istediği ile doğru orantılı giden bir olaydır.

Ugur49

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
Üyelik Yaşı
1 Ay 8 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Şöyle diyeyim şayet ekonomik olarak sadece kamış için 4.000₺ ye kadar çıkarım diyorsanız Shimano Diaflash BX 2-10 kesinlikle almanız gereken bir kamıştır. Bu tamamen bütçe ve kişinin ne istediği ile doğru orantılı giden bir olaydır.
Biraz butcemi asti maximum 1500₺ Butcem var. Ozelikle avladigim sadece 2 tur balik var alabalik ve sudak . Yani sadece tatli suda hassasiyet yuksek ve silikonu tabandan aksiyonlarla oynatigim icin geri tabana geldiginde o hissiyati veren bir kamis istiyorum

HasanAky

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
118
Üyelik Yaşı
1 Yıl 5 Ay 17 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Biraz butcemi asti maximum 1500₺ Butcem var. Ozelikle avladigim sadece 2 tur balik var alabalik ve sudak . Yani sadece tatli suda hassasiyet yuksek ve silikonu tabandan aksiyonlarla oynatigim icin geri tabana geldiginde o hissiyati veren bir kamis istiyorum
O zaman bütçenizin biraz daha altında benim de daha önceleri kullanmış olduğum Okuma Lrf-S-762UL 228cm 1-9 gr Lrf Kamışını' da edinebilirsiniz. Başlangıç içinde son derece ideal ve güzel bir kamıştır. Beklentilerinizi karşılar.

Ugur49

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
Üyelik Yaşı
1 Ay 8 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Peki psycho perch hakkinda dusunceniz varmi veya kulandiniz mi?

HasanAky

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
118
Üyelik Yaşı
1 Yıl 5 Ay 17 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Kamışı kullananlar var fiyatından dolayı fakat ben kamışı test amaçlı kullandığım bir kaç av esnasında kamışı belli bir süre sonra yolda yürürken değnek olarak kullanmanın daha mantıklı olduğu kanısına vardım.

Ugur49

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
2
Üyelik Yaşı
1 Ay 8 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Sanirim Okuma Lrf-S-762UL 228cm 1-9 gr Lrf Kamış veya Legalis 1-10 dan birini seçeceğim😊.

HasanAky

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
118
Üyelik Yaşı
1 Yıl 5 Ay 17 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Sanirim Okuma Lrf-S-762UL 228cm 1-9 gr Lrf Kamış veya Legalis 1-10 dan birini seçeceğim😊.
iki kamışta aynı standartlardadır. Sadece legalis bir tık daha uzun bu da sizin için bir tercih nedeni olabilir.

Forumdan yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir!

Hesap oluştur

Kolay ve hızlı bir şekilde hesap oluşturun!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız varsa, giriş yapın!