Kopya İçerik Kontrolü Nasıl Yapılıyor?

• Konuyu başlatan Kaje
  • Başlangıç tarihi
  • Replies 3
  • Views 1,118

Kaje

Lüfer
Balık Hobim Üyesi
Yanıtlar
1
Üyelik Yaşı
5 Ay 1 Gün
Credits
0₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Şimdi forumda kopya içerik paylaşımı yasak bence de öyle olması gerekir onda bir sorun yok. Makale yazma ya da makaleyi özgün hale getirebiliyorum onda da sorun yok ama yazdığım bir yazıda Google’ ın kopya algılayıp algılamadığını nasıl kontrol ederim?

Yanıtlandı
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Şimdi forumda kopya içerik paylaşımı yasak bence de öyle olması gerekir onda bir sorun yok. Makale yazma ya da makaleyi özgün hale getirebiliyorum onda da sorun yok ama yazdığım bir yazıda Google’ ın kopya algılayıp algılamadığını nasıl kontrol ederim?
Kısaca açıklayayım Erkan kardeşim. Şimdi bir makale ya da yazı yazdığında kopya olmasa bile bazı kelime sıralamalarının Google da var olan konularda aynı şekilde yazılması ister istemez olabiliyor bunu anlamak ve tüm yazının kopya olup olmadığını anlamak için bulunan metin alanına yazı ya da makaleni yapıştırdıktan sonra sayfanın aşağısında “ Check Plagiarism “ diye bir...

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Yanıtlar
6
Üyelik Yaşı
5 Ay 5 Gün
Credits
0₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Kısaca açıklayayım Erkan kardeşim. Şimdi bir makale ya da yazı yazdığında kopya olmasa bile bazı kelime sıralamalarının Google da var olan konularda aynı şekilde yazılması ister istemez olabiliyor bunu anlamak ve tüm yazının kopya olup olmadığını anlamak için bulunan metin alanına yazı ya da makaleni yapıştırdıktan sonra sayfanın aşağısında “ Check Plagiarism “ diye bir buton göreceksin bu butona bastıktan sonra makale denetimi başlar. Şayet makalen benzersiz yani kopya değil ve kopya kelimeler içermiyor ise aşağıda ki resim deki gibi sonuç alırsın. Kırmızı olarak işaretlenen kelime ya da kelime grupları kopya ya da benzer olduğunu ifade eder %100 yeşil ise zaten sorun yok makaleni forumda yayınlayabilirsin.

You must be registered for see images attach

Ekli dosyalar

Ekli dosyaları görebilmek için giriş yapmalısınız.
Yanıtlandı

Kaje

Lüfer
Balık Hobim Üyesi
Yanıtlar
1
Üyelik Yaşı
5 Ay 1 Gün
Credits
0₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Kısaca açıklayayım Erkan kardeşim. Şimdi bir makale ya da yazı yazdığında kopya olmasa bile bazı kelime sıralamalarının Google da var olan konularda aynı şekilde yazılması ister istemez olabiliyor bunu anlamak ve tüm yazının kopya olup olmadığını anlamak için bulunan metin alanına yazı ya da makaleni yapıştırdıktan sonra sayfanın aşağısında “ Check Plagiarism “ diye bir buton göreceksin bu butona bastıktan sonra makale denetimi başlar. Şayet makalen benzersiz yani kopya değil ve kopya kelimeler içermiyor ise aşağıda ki resim deki gibi sonuç alırsın. Kırmızı olarak işaretlenen kelime ya da kelime grupları kopya ya da benzer olduğunu ifade eder %100 yeşil ise zaten sorun yok makaleni forumda yayınlayabilirsin.

You must be registered for see images attach
Bilgilendirmen için teşekkürler reis. Kolları sıvıyım. 😇

Tevfik

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Üyelik Yaşı
4 Ay 16 Gün
Credits
0₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Ben aslında paragraf paragraf aratıyorum. Hiçbir kopya sitesine güvenmiyorum artık.

İlk paragrafı direkt Google'da aratıyorum. Bir de bazı kelimelerde aratmak lazım, eğer çeviri makale ise o da spama girer.