Rehber Kıtka Balık Askısı, Balık Tasması Nedir?

Balık avı yaparken yakaladığımız balıkları çoğumuz hemen ölmemeleri ve tazeliklerini korumaları için, içini su doldurduğumuz balıkçı kovalarına koyarız fakat belli bir süre sonra yetersiz oksijenden dolayı yakalanan balıklar ölür ve sertleşmeye başlar. Kıtka balık askısı balık tasması yakaladığımız balıkların oldukça uzun bir süre canlı kalmalarını sağlar.

Kıtka Balık Askısı, Balık Tasması Nedir?​

Kıtka balık askısı, kıyıdan, tekneden, bot ve kanodan saatlerce sürebilen balık avlarında yakalanan balıkların canlı kalması için kullanılan yardımcı malzemelerdendir. Şamandıralı ve şamandırasız modellerini Google da kıtka balık askısı diye aratarak bulabilirsiniz. Kıyıdan kullanım için şamandıralı modeli bana daha uygun geliyor. Siz istediğiniz modeli tercih edebilirsiniz.

Kıtka balık askısı, balık tasması


Şamandıralı model 2 ile 5 metre ip uzunluğuna, şamandırasız model ise 2 ile 2.5 metre ip uzunluğuna sahiptir. İp uzunluğu markalara göre değişiklik gösterebilir ama ortalama bu aralıklardadır. Kıtka genel olarak büyük balıkların avında kullanılır. Bu balıklara levrek ve turna gibi balıklar örnek olarak gösterilebilir.

Yapımı da oldukça basit bir aparattır.
 

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Katılım
23 Ocak 2021
Konular
28
Mesajlar
337
Çözümler
1
Tepki puanı
268
Üyelik Yaşı
1 Yıl 8 Ay 14 Gün
Puanları
63
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Paylaşım için teşekkürler abi. Bende temin etmiştim bu üründen. Şamandıralı modeli daha iyi gibi geliyor bana da şamandırasız modelle kıyıdan avlarda balığı taktığımda kancanında ağırlığı ile balık dibe çöküyor. Şamandıralı model de böyle sorun olmuyor haliyle.
 

Forumdan yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir!

Hesap oluştur

Kolay ve hızlı bir şekilde hesap oluşturun!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız varsa, giriş yapın!

BalıkHobim.com'a hoş geldiniz!

Balık Hobim amatör ve sportif balık avcıları için kurulmuş olan sosyal paylaşım forumudur.

Kayıtlar ücretsiz, kolay ve hızlıdır!

Üst