İç Sularda Balık Avı Yasaklandı

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
106
Yanıtlar
6
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Yaz aylarında yaşanan boğulmalara önlem alma amacı ile bir takım önlemler alınması için iç işleri bakanlığına bağlı jandarma genel komutanlığı 81 il valiliklerine ve jandarma komutanlıklarına yazı göndererek önlem alınmasını istedi.

İç sularda balık avı yasaklandı.

İç Sularda Balık Avı Yasaklandı​

Gönderilen 12 maddelik yazıda amatör olta balıkçılarını ilgilendiren “ iç sular, göl, gölet, nehir, sulama kanalı ve su birikintisi gibi yerlerde balık avlanılması yasaklandı “ maddesi göze çarpıyor.

Haliyle şu soruyu soruyor insan olta ile balık tutmanın boğulma ile ne alakası var? Ülkemizde ki bir çok durum gibi buda tam bir komedi. Açıkçası istemsizce kahkaha atmadım desem yalan olur :). Kendi adıma söylemem gerekir ise, böyle saçma sapan bir karar benim için zerre bir şey ifade etmemekte. O yüzden çok takılmaya ve üzerine konuşmaya gerek yok, ülkemizde alınan ve komedi programlarına malzeme olacak sıradan kararlardan bir tanesi :).

Bu yasağın konulması sizin can güvenliğiniz için olduğunu unutmayalım arkadaşlar çünkü; iç sularda yakaladığınız balığın oltayı çekmesi sonucu, suya düşüp boğulabileceğinizi saatlerce düşünüp öngörmüşler ve bunu önlemek için böyle bir karar almışlar 🤣.

Kaje

Lüfer
Balık Hobim Üyesi
Konular
18
Yanıtlar
1
Üyelik Yaşı
9 Ay 3 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Bu yasağın konulması sizin can güvenliğiniz için olduğunu unutmayalım arkadaşlar çünkü; iç sularda yakaladığınız balığın oltayı çekmesi sonucu, suya düşüp boğulabileceğinizi saatlerce düşünüp öngörmüşler ve bunu önlemek için böyle bir karar almışlar 🤣.
Çok yaşa abi emi 😂. Yani konu hakkında yorum yapmayı bile gereksiz buluyorum, ama güldürdü :).

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
106
Yanıtlar
6
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Ya bu aslında altında başka neden yatan bir uygulama, azıcık düşünen bunu anlar zaten. Bunu detaylandırma gereği dahi duymuyorum açıkçası. Koca Marmara bitti sıra iç sularda. Kısacası yakında tezgahlarda tatlı su balıklarını görürsünüz :).