Duyuru Foruma Resim Yükleme ve Resim Sunucusu Kullanımı Hakkında Bilgilendirme

HasanAky

Balığa Gitmediğim Gün Öldüğüm Gündür :)
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Katılım
19 Ocak 2021
Konular
118
Mesajlar
590
Çözümler
10
Tepki puanı
548
Üyelik Yaşı
1 Yıl 5 Ay 17 Gün
Puanları
83
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Kullanıcılarımıza mümkün olan en üst düzeyde hızlı bir forum kullanımı deneyimini sonuna kadar yaşatmak için forumda sürekli yeni geliştirmeler yapmaktayım. Bu bağlamda foruma direkt olarak resim yükleme olayını iptal ettim. Bunun nedeni yüklenen resimlerin veri tabanını şişirmemesi ve forumun mobil kullanım hızını düşürmemesidir. Aynı zaman da foruma jpeg, jpg, png gibi dosya uzantı resim yüklemeleri kapatılmıştır. Bunun nedeni Google amca resimleri yeni nesil formatta istediğinden dolayıdır.

Resim yükleme konusunda şu anda izin verilen resim uzantısı webp formatıdır.

Resimlerimi Foruma Yüklemek için Webp Formatına Nasıl Çevireceğim?

İster bilgisayar' dan isterse mobilden resimlerinizi webp formatına çevirmek son derece kolay ve hızlıdır. Bunun için yapmanız gereken burada ki bağlantıya tıklayarak yüklemek istediğiniz resmi burada online olarak hızlı bir şekilde webp formatına çevirmek.

Foruma Resim Nasıl Yüklerim?

Resimlerimizi webp formatına çevirdikten sonra, aşağıda ki resimlerde görebileceğiniz gibi resim yükle butonuna basarak, açılan pencereye ister resmi sürükleyip bırakıp isterseniz bulut simgesine basarak resmi seçip yükleyebilirsiniz.

Resim-yukle.webpResim-yukle-2.webp

Resim yükle butonuna bastıktan sonra, resim sunucumuza resimleri yükleyebilmek için, sunucuya üye olmanız gerekmektedir. Forum kullanıcı adınız ve şifreniz ile çok hızlı bir şekilde resim sunucumuzda üyeliğinizi açtıktan sonra forum sitemize resim yüklemeye başlayabilirsiniz.

Aynı zaman da resim sunucumuzda kendinize albümler oluşturabilir, kaybolmasını istemediğiniz resimlerinizi' de saklayabilirsiniz.

NOT : Dosya Ekle butonu yalnızca belge yüklemek için kullanılabilir. Resim yüklemek için kullanılamaz. Dosya ekle kısmından eklenen resimler silinir.

İyi Forumlar;
 

Forumdan yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir!

Hesap oluştur

Kolay ve hızlı bir şekilde hesap oluşturun!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız varsa, giriş yapın!

Üst