Forum Bakiye Sistemi Hakkında Bilgilendirme

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Katılım
19 Ocak 2021
Mesajlar
310
Yanıtlar
6
Tepki puanı
314
Üyelik Yaşı
5 Ay 4 Gün
Puanları
53
Credits
0₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Balık Hobim forum sitemizde bulunan bakiye sistemi hakkında bir düzenleme yapacağımdan bahsetmiştik. Yeni düzenleme ile birlikte bakiye kazanımları sadece, foruma yeni olan ve kendini ilgili bölümde tanıtan arkadaşlara otomatik gerçekleşmektedir.

Forum Üyeleri Nasıl Bakiye Kazanır?​

Bakiye kazanımı; forumda açılan konuların, önemine, kalitesine, belirttiğimiz makale yazım kurallarına uygun şekilde hazırlanmış olması, yapılan kopya denetiminde, hazırlanan makale ya da yazıda kopya içerik yer almaması gibi unsurlara göre gerçekleştirilmektedir. Konuyu oluşturan kullanıcının hesabına bakiye, bu kriterler göz önüne alındıktan sonra yönetim tarafından eklenmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz üzere, sadece yeni üye olan ve kendini ilgili bölümde tanıtan bir konu oluşturan kullanıcılara sistem otomatik olarak bakiye eklemektedir.

Bunun dışında sosyal mecralarda içerik üreten kullanıcılar, YouTube video veya instagram görsel paylaşımlarında balıkhobim.com forum sitemizi eklemesi de bakiye kazanımı sağlamaktadır. Bunun için yönetim ile iletişim kurularak, inceleme sonrası bakiye ilgili kullanıcının hesabına eklenir. Her paylaşımda forum sitemizin belirtilmesi ayrı bakiye kazanımı sağlar. Eklenilecek bakiye yine yönetim tarafından belirlenmektedir.

Forumda gerçekleştirilen yarışmalar sonucunda bakiye kazanımı sağlayabilirsiniz.

Dileyen kullanıcılar hesaplarına ücretli olarak’ da bakiye ekletebilmektedirler. Bunun için yukarıda bulunan formlar alanının yanında yer alan bakiye simgesine tıklayarak, bakiye talebinde bulunabilirsiniz.

Forumda bulunan “ Ayın Balıkçıları “ listesinde 1. sırada yer almanız durumunda bakiye kazanabilirsiniz.

Kazanılan Bakiye Nerelerde Kullanılır?

Forum üyelerimiz kazandıkları bakiyeleri;
  • Yarışmalar hariç, yapılan çekilişlere katılımda.
  • Balık Hobim tarafından satılan ürünlerin satın alınmasında.
  • Yalnızca premium üyelerimize özel bölümlere erişim sağlayabilmek için premium üyelik alımlarında.
  • Diğer forum üyeleri tarafından satılan ürünlerin alımında ( Alım yapacağınız zaman yönetime bilgi veriniz ) Buna örnek vermek gerekir ise; A kullanıcısının 100 ₺’ ye sattığı ürünü almak istediğinizde hesabınızda ki bakiye kadarını balık hobim karşılamaktadır. Karşılanan bu bakiye daha sonra hesabınızdan düşülür.
  • İlerleyen zamanlarda oluşturulacak olan açık arttırma sisteminde. İşleyiş şekli bir üstte ki madde ile aynıdır.
NOT : Hesaplarına ücretli olarak bakiye yükleten kullanıcılar pazar alanında satışta olan bir ürünü almak istediklerinde, hesaplarında bulunan bakiye kadarı balık hobim tarafından karşılanmaz. Bu sadece forumda paylaşım yaparak bakiye kazanmış kullanıcılar için geçerlidir. Hesaplarına ücretli olarak bakiye ekletmiş olan kullanıcılar alacakları ürünlerde bu bakiyelerini kullanmak istediklerinde yönetime bunu bildirmelidirler. Şayet kullanıcı ücretli bakiye yükletmiş ve aynı zaman da paylaşım yaparak bakiye kazanmış ise, ürün alımlarında paylaşım yaparak kazandığı bakiye balık hobim tarafından karşılanır.

Yukarıda sıralanan alanlar ve konularda balık hobim bakiyenizi kullanabilirsiniz. Pazar alanına ilan ekleme işlemleri için şu anda bakiye sistemi aktif değildir fakat yakında zaman da pazar alanı bölümü içinde bakiye sistemi ya da özel üyeliğe bağlı bir kullanım getirilecektir.

Gerekli görüldüğünde balık hobim bakiye sistemi kullanım alanlarını güncelleyebilir, değiştirebilir.

İyi Forumlar;
 

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Katılım
19 Ocak 2021
Mesajlar
310
Yanıtlar
6
Tepki puanı
314
Üyelik Yaşı
5 Ay 4 Gün
Puanları
53
Credits
0₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Bakiye sisteminde' ki güncellemeden dolayı bakiyeler sıfırlanmıştır. Bakiyeler hesaplarınıza güncelleme sonrası tekrar eklenecektir arkadaşlar.
 
Üst