Rehber Emre Gölü Sosyal Tesisleri Kamp ve Piknik Alanı

ROMANCI

Çinakop
Balık Hobim Üyesi
Katılım
2 Haz 2021
Konular
7
Mesajlar
48
Tepki puanı
57
Üyelik Yaşı
1 Yıl 4 Ay 4 Gün
Puanları
18
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Sizlere ilk olarak Afyon ilimizin İhsaniye İlçesinin Döğer Köyünden ulaşılan Emre gölü sosyal tesisler piknik ve kamp alanını tanıtmak istiyorum.

Emre Gölü Sosyal Tesisleri Kamp ve Piknik Alanı​

Döğer Köyünden tabelaları izleyerek rahatlıkla ulaşabileceğiniz Emre Gölü ve Emre Gölü Sosyal tesisleri günü birlik veya Çadır Kamp için çok elverişli. Tarihi Frigya Vadisi tur yolu üzerinde bulunan mekan online haritalarda işaretlenmiş olduğundan sorunsuzca içine kadar gidebiliyorsunuz.

Çevresi tamamen çelik tellerle kapatılmış olan bölge güvenlik altında. gündüz alan görevlileri sürekli hareket halinde, kaldığım 2 gün boyunca hiçbir taşkınlık olmadı. Piknik alanı da olmasından dolayı kalabalık oluyor. Ancak çadır kampı yapacaksanız kalabalığa girmeden keyif yapabilirsiniz. Zemin çimenlik ve bakımlı. Çadırınızı, matınızı, şişme yataklarınızı rahatlıkla serebilirsiniz.

Sosyal tesis adı altında geçse de yiyecek içecek hizmetleri sadece alkolsüz içecek olarak hizmet vermekte. İlerleyen zaman diliminde bu sorun ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum. Haliyle yiyeceğinizi yanınıza almanız gerekmektedir. Gece ışıklandırmaları rahatsız etmeyecek şekilde sadece ana yolları aydınlatıyor.

Kamp alanında tuvaletler mevcut ve gördüğüm kadarı ile temiz - bakımlı. Gece sabaha kadar kullanıma açık haldeler.

Piknik masalarının yanlarında bağımsız barbeküler var. Kömürünüzü ve ızgara telinizi almanız yeterli. Kimseyi rahatsız etmeden yiyeceklerinizi pişirebilirsiniz. 4 veya 5 masa için ayrılmış çeşmeler var, ancak içme suyu değiller. Sadece kullanma suyu olarak belirtilmiş durumdalar. Çöp kovaları ve konteynerler yeterli sayıda, çöpünüzü ortada bırakmadığınız sürece etraf temiz oluyor, yine de çok duyarlı vatandaşlarımız çöplerini ortada bırakmayı ihmal etmiyorlar.

Gece çimenlik alanda göl ve sazlıklardan kaynaklı sivrisinek sorunu söz konusu, gerekli tedbirleri almanızda fayda var. Ayrıca hava sıcaklığı gece 18 derecelere kadar düştüğünden uyku için kalın giysilerinizi yanınızda bulundurmalısınız. Uyku tulumu ise 5 derecelik olanlar sizi yarı yolda bırakmaz. Ben 2 adet kalın battaniye ve şişme yatakla geceyi geçirdim sorun olmadı.

Dikkat edeceğiniz ikinci husus ise kafanıza mutlaka sıcak tutacak kalınlıkta bandana ya da benzeri bir şey sarmanız gerekliliği, çadıra giren esinti başınızı üşütmenize neden olabilir.
Gölde sandal turları yapılmakta, gün içerisinde balonla havadan turlar yapılmakta. Frigya Vadisini tepeden gözlemleyebilirsiniz.

Kuş, ördek, sürek, kurbağa, Ağustos Böceği v.b. doğal hayat sesleri başınızı döndürüyor. Tabi bütün bunların tamamlayıcısı olan arabesk vatandaşlarımızın müzik sevdası kulağınızın pasını silmekte birebir. ( Gölün öte yanından yapılan arabesk müzik yayını ile salsa falan yapabilirsiniz.

Çadırınızın yönü güneye çevrili ise sabah gün doğumunu izlemek büyük keyif veriyor. ancak hızla yükselen hava sıcaklığı bir süre sonra bunaltıcı oluyor.

Yörede makilik eko sistemi mevcut. Sulak alanlarda bolca saz ve kamış bitkileri olmasına rağmen gölge alan konusunda yetersizler. Ağaç ise yok denecek kadar az. Bazı kavaklıklar özel mülkiyet olduğundan giremiyorsunuz. Gölge büyük problem. Yine bölgede içilebilir su kaynakları az. Yanınızda hiçbir şey taşımayın tüm yükünüz içme suyu olsun.

Gölün yanı başında Yunus Emre Tekkesi bulunmakta. Ziyaret edebilirsiniz.

Gölde balık avcılığı yapılmakta, ancak gördüklerim sazan takımı kurmuş balıkçılardı, uzakta kaldıklarından balık türleri hakkında bilgi alamadım.
 

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Katılım
23 Ocak 2021
Konular
28
Mesajlar
337
Çözümler
1
Tepki puanı
268
Üyelik Yaşı
1 Yıl 8 Ay 14 Gün
Puanları
63
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Paylaşım için teşekkürler abi, gitmiş kadar oldum :). Bölgede konaklamak, kamp yapmak isteyenler için güzel bilgiler.
 

HasanAky

Balığa Gitmediğim Gün Öldüğüm Gündür :)
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Katılım
19 Ocak 2021
Konular
118
Mesajlar
591
Çözümler
10
Tepki puanı
549
Üyelik Yaşı
1 Yıl 8 Ay 18 Gün
Puanları
83
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Eline sağlık abi. Burada kamp yapacaklar için oldukça faydalı bir yazı.
 

Forumdan yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir!

Hesap oluştur

Kolay ve hızlı bir şekilde hesap oluşturun!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız varsa, giriş yapın!

BalıkHobim.com'a hoş geldiniz!

Balık Hobim amatör ve sportif balık avcıları için kurulmuş olan sosyal paylaşım forumudur.

Kayıtlar ücretsiz, kolay ve hızlıdır!

Üst