Darlık Baraj Gölü Kamp ve Piknik Alanı

ROMANCI

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Katılım
2 Haz 2021
Konular
7
Mesajlar
34
Tepki puanı
40
Üyelik Yaşı
3 Ay 20 Gün
Puanları
18
Bakiye
0.50₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Bugün sizlere İstanbul il sınırları içerisinde bulunan, çevre olarak bilinçli insanların sahip çıkması gereken kamp ve piknik alanı Darlık Baraj Gölü'nü tanıtmak istiyorum.

Darlık Baraj Gölü​

İstanbul Anadolu Yakası - Şile ilçe sınırlarında bulunan Darlık Barajı, 1988 yılında inşaatı tamamlanmış, üzerine içme suyu temini amacıyla kurulmuştur. Nitekim günümüzde içme suyu temini konusunda yetersizdir. Adını aldığı Darlık Köyü içerisinden Şile istikametine yöneldiğinizde ağaçların arkasında kalan, adete görünmeyen bir bitki örtüsüne sahiptir.

GPS yardımı ile ulaşımınızı sağlayabileceğiniz gölet çevresinde günü birlik veya çadır kampı yapabileceğiniz çok fazla alan bulunmakta. Dikkat etmeniz gereken nokta; Çadır için düzlük zeminlerde ağaç gölgesi yok, ağaçların arasına girdiğinizde ise çadır kuracak alan bulmak yok denecek kadar az. Kontrollü bir şekilde ateş yakıp piknik yapabileceğiniz, aileniz, arkadaşlarınız, çocuklarınızla güzel vakit geçirebileceğiniz mekanda kıyı avcılığı için elverişli. Vaktiniz varsa olta takımlarınızın yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederim.


Resimleri görebilmek için kayıt olmanız ya da giriş yapmanız gerekmektedir.


Güney yönünden gelenler Darlık Köyü çıkışında sola veya sağa saparak baraj gölü etrafında rota izlemeye başlayacaklardır. Yukarıda da görüldüğü gibi yoldan iç kesimlere sapan yollardan herhangi birine döndüğünüzde konumuna göre kısa veya uzun bir yolculuktan sonra göl kıyısına ulaşabileceksiniz. Bu arada yolların hepsi toprak yol olduğundan zemini alçak araçlar için ciddi sıkıntılar olabiliyor. Bana göre en rahat ulaşım motorlarla yapılabilir.

Balık türleri hakkında en sağlam bilgiyi forum yöneticimiz hasaN hasaN arkadaşımızdan alabilirsiniz.

Geceleri ışık kirliliğinden dolayı Samanyolu Galaksisini net göremeyebilirsiniz. Ama seyretmeye değer bir görüntüden hoşnut kalacaksınız.

Civarda yakın yerleşim yerleri var, bu alanlarda kamp yaparsanız ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Uzak noktalarda yapılacak kamp veya piknik aktivitesi için yanınıza tüm ihtiyaçlarınızı almanız gerekmekte.


Giderken veya dönerken ihtiyaçlarınızı Darlık Köyü içerisinde kurulan tezgahlardan temin edebilirsiniz. Kuzey yönündeki çıkışta sağda bulunan ekmek satan köylünün ekmeklerini çok beğendim. Köy ürünleri de alabilirsiniz.

Son olarak;

Lütfen çöplerinizi arkanızda bırakmayın. Yalnız kalmasınlar.
 

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Katılım
19 Ocak 2021
Konular
103
Mesajlar
400
Yanıtlar
6
Tepki puanı
395
Üyelik Yaşı
8 Ay 4 Gün
Puanları
53
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Yoğun iş temposunun, İstanbul trafiğinin ve şehrin aşırı gürültüsünden kurtulmak isteyen İstanbul' da yaşayan insanlar için bir kaçış mekanı darlık barajı. Her fırsatta orada olan biri olarak harika bir yer olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Üst yoldan bakıldığında aşağıda ki manzara nefes kesici. Balık türleri olarak Sazan, Turna, Gümüş balığı, Kızıl kanat bulunmakta.
 

Kaje

Lüfer
Balık Hobim Üyesi
Katılım
23 Ocak 2021
Konular
18
Mesajlar
223
Yanıtlar
1
Tepki puanı
198
Üyelik Yaşı
8 Ay
Puanları
43
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Eline sağlık ROMANCI ROMANCI abi. Aynen gerçekten çok güzel bir yer. Bizde geçen hafta ailecek pikniğe gitmiştik.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın ya da üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Hemen hesap oluştur

Forumda hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Üst