Daiwa Regal LT 3000D-CXH Tekneden Yemli Avlar için Uygun mu?

Sinan

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
4
Üyelik Yaşı
1 Ay 18 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Selamlar herkese. Kamışım Shimano sonora 180cm , makinemi değiştirmek istiyorum.
Linkteki makineyi inceledim hoşuma gitti ama avlanma stilime uygun mu sizden akıl almak istiyorum. İlginiz için teşekkürler. Alternatif önerileriniz var ise değerlendirmek isterim.

6.2Devir hızı, 93cm sarım, 10kg drag, 9+1 bilye ve 220gr ağırlığa sahip.

hasaN

Balığa Gitmediğim Gün Öldüğüm Gündür :)
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Selamlar herkese. Kamışım Shimano sonora 180cm , makinemi değiştirmek istiyorum.
Linkteki makineyi inceledim hoşuma gitti ama avlanma stilime uygun mu sizden akıl almak istiyorum. İlginiz için teşekkürler. Alternatif önerileriniz var ise değerlendirmek isterim.

SinanSelamlar S Sinan hocam. Elinde mevcut olan kamış ve baktığın makine kombinasyonu tekneden yemli avlar için uygundur. Fiyat performans aralığında ele alındığında güçlü ve sağlam bir kombinasyon. Senin işini fazlası ile görecek ekipmanlar o yüzden üst kademelere zıplamak sadece cebine zarar olur.

Önceki yanıtları görüntüle...

Sinan

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
4
Üyelik Yaşı
1 Ay 18 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Selamlar S Sinan hocam. Elinde mevcut olan kamış ve baktığın makine kombinasyonu tekneden yemli avlar için uygundur. Fiyat performans aralığında ele alındığında güçlü ve sağlam bir kombinasyon. Senin işini fazlası ile görecek ekipmanlar o yüzden üst kademelere zıplamak sadece cebine zarar olur.
hasaNİlginiz için teşekkür ederim, sizin de uygun görmenize sevindim.

hasaN

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
İlginiz için teşekkür ederim, sizin de uygun görmenize sevindim.
SinanBu tür seçimler yaparken mantıklı bakmak lazım olaya fiyat ve performans olarak bakıldığında oldukça iyi bir kombin. Makine oldukça iyi bir makinedir, çoğu kişi tatlı su için olduğunu sansa da her alanda kullanılabilen hafif ve güçlü bir makinedir. Makinede hava rotor sistemi mevcuttur bu iyi bir denge ve sarım yaparken dönüşün daha iyi olmasını sağlar. Siz yemli avcılık yapacağınızdan fazlası ile işinizi görür.

Sinan

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
4
Üyelik Yaşı
1 Ay 18 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Bu tür seçimler yaparken mantıklı bakmak lazım olaya fiyat ve performans olarak bakıldığında oldukça iyi bir kombin. Makine oldukça iyi bir makinedir, çoğu kişi tatlı su için olduğunu sansa da her alanda kullanılabilen hafif ve güçlü bir makinedir. Makinede hava rotor sistemi mevcuttur bu iyi bir denge ve sarım yaparken dönüşün daha iyi olmasını sağlar. Siz yemli avcılık yapacağınızdan fazlası ile işinizi görür.
hasaNHocam piyasada her av disiplini için ayrı ayrı aşırı derecede ekipman alternatifleri var. Bu makineyi aldığımda başka hangi av yöntemlerinde kullanabilirim veya hangi av yöntemlerinde kesinlikle kullanamam?

hasaN

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Tekneden yemli avcılık yaparken hedef balığınız nedir? Av yaptığınız bölge de hangi balıklar var? Ana hedef belli olsun ki ona göre bir şey diyelim.

Sinan

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
4
Üyelik Yaşı
1 Ay 18 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Tekneden yemli avcılık yaparken hedef balığınız nedir? Av yaptığınız bölge de hangi balıklar var? Ana hedef belli olsun ki ona göre bir şey diyelim.
hasaNTekneye gittiğim bölgede mercan, karagöz, çipura, lüfer türleri mevcut. Dönem dönem hedef bunlar arasında değişmekte. Ek olarak İzmir körfezine kıyıdan spin ile yemli çipura avına da gidiyorum.

hasaN

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Tekneye gittiğim bölgede mercan, karagöz, çipura, lüfer türleri mevcut. Dönem dönem hedef bunlar arasında değişmekte. Ek olarak İzmir körfezine kıyıdan spin ile yemli çipura avına da gidiyorum.
SinanTekneden yemli avcılık dediğinde az çok tahmin ettiğimden avladığın balıkları buna nazaran o makine işini fazlası ile görür demiştim ki evet makine işini fazlası ile görür. Daha uyguna da makineler bulunabilir ama.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Örnek vermem gerekir ise; KastKing Sharky III

Sinan

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
4
Üyelik Yaşı
1 Ay 18 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Evet hocam zaten şuan hala kullandığım ve ilk makinem olan Aria'da bazen yeterince konforlu olmasa da işimi görüyor ama bu hobiye yeni başladım ve baya sevdim. Hem biraz kendimi şımartmak hem de ilerde yeni numaralar öğrenirsem de kullanabileceğim bir makine almak istiyorum :)

hasaN

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Evet hocam zaten şuan hala kullandığım ve ilk makinem olan Aria'da bazen yeterince konforlu olmasa da işimi görüyor ama bu hobiye yeni başladım ve baya sevdim. Hem biraz kendimi şımartmak hem de ilerde yeni numaralar öğrenirsem de kullanabileceğim bir makine almak istiyorum :)
SinanÇok iyi anlıyorum seni ama, tekneden yemli avlanırken kullanacağın makineye uçuk paralar vermeye gerek yok bence. Hali hazırda ki makinen hala işini görüyor ise bence yeni bir makine almak boşa para harcamaktır. Bana kalır ise tekneden yemli yaparken şu anda elinde olan makineni kullanabildiğin kadar kullan. Ama ille de kendimi şımartıcam diyor isen baktığın makine ya da kastking sharky 3 serisi işini görür. Kastking oldukça sağlam ve uygun fiyatlı bir makinedir.

Ben senin yerinde olsam madem İzmir’de yaşıyorsun. Tekneden yemlide kullanmak için sadece el oltası, kıyından yemli çupra için elimde ki takımı, hem kıyıdan hem tekneden lüfer levrek gibi balık avları içinde spin takımı yapardım. Konu farklı bir boyuta geçiş yaptı ama önemli olan senin için en ideal şekli oluşturmak. Ama yinede belirtmek isterim ki incelediğin makine işini görür.

Sinan

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
4
Üyelik Yaşı
1 Ay 18 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Çok iyi anlıyorum seni ama, tekneden yemli avlanırken kullanacağın makineye uçuk paralar vermeye gerek yok bence. Hali hazırda ki makinen hala işini görüyor ise bence yeni bir makine almak boşa para harcamaktır. Bana kalır ise tekneden yemli yaparken şu anda elinde olan makineni kullanabildiğin kadar kullan. Ama ille de kendimi şımartıcam diyor isen baktığın makine ya da kastking sharky 3 serisi işini görür. Kastking oldukça sağlam ve uygun fiyatlı bir makinedir.

Ben senin yerinde olsam madem İzmir’de yaşıyorsun. Tekneden yemlide kullanmak için sadece el oltası, kıyından yemli çupra için elimde ki takımı, hem kıyıdan hem tekneden lüfer levrek gibi balık avları içinde spin takımı yapardım. Konu farklı bir boyuta geçiş yaptı ama önemli olan senin için en ideal şekli oluşturmak. Ama yinede belirtmek isterim ki incelediğin makine işini görür.
hasaNAslında tavsiyenizi anlıyorum ve düşününce çok mantıklı. Bundan sonraki seçimlerimde bu sözlerinizi hatırlayacağım ama sizin de hak vereceğiniz gibi insan keyif alınca biraz para da harcayası geliyor :)

hasaN

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Aslında tavsiyenizi anlıyorum ve düşününce çok mantıklı. Bundan sonraki seçimlerimde bu sözlerinizi hatırlayacağım ama sizin de hak vereceğiniz gibi insan keyif alınca biraz para da harcayası geliyor :)
SinanEeee bu iş böyle maalesef haklısınız. Olayın içine girince şunu da alayım bunu da alayım daha iyisi olsun istemsizce aniden oluyor. Bağımlıyız 😅.

berat0101

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
1
Üyelik Yaşı
1 Ay 17 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0

SinanBende revros 3000 var memnunum regal de gayet uygun bence 😊

Ben tekne için ekstra makine almıştım.spin için kullanilan makineler de gayet kullanılabilir. Revros 3000 makinemi yormamak için okuma revenger 55 almıştım.

Son düzenleme:

Sinan

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
4
Üyelik Yaşı
1 Ay 18 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Bende revros 3000 var memnunum regal de gayet uygun bence 😊

Ben tekne için ekstra makine almıştım.spin için kullanilan makineler de gayet kullanılabilir. Revros 3000 makinemi yormamak için okuma revenger 55 almıştım.
berat0101Revrosu da şimdi tanımış oldum çok benzer bir makineymiş. Acelem yok zaten Türkiyedeki revros fiyatına Çinden bunu alabiliyorum. Biraz daha hafif biraz daha bol rulmanlı. Ne kadar anlamlı bir fark olduğu tartışılır tabiki ama bakalım bir heves ettik :D

Eeee bu iş böyle maalesef haklısınız. Olayın içine girince şunu da alayım bunu da alayım daha iyisi olsun istemsizce aniden oluyor. Bağımlıyız 😅.
Kesinlikle :) Biz 4 arkadaş ortak bir tekne aldık çok amatörüz ama kendi çapımızda da ciddi bir vakit harcadık bu işe :) Aşağı yukarı bütçemin ve hedef balıklarımın farkına vardınız diye tahmin ediyorum. Konudan bağımsız olacak isterseniz farklı bir başlık altında da tartışabiliriz ama bir spin kamış tavsiye edecek olsanız ne olurdu?

Tekneden yemli avcılık dediğinde az çok tahmin ettiğimden avladığın balıkları buna nazaran o makine işini fazlası ile görür demiştim ki evet makine işini fazlası ile görür. Daha uyguna da makineler bulunabilir ama.

Örnek vermem gerekir ise; KastKing Sharky III
Bu arada sharky III tavsiyenizi şimdi gördüm. En başta kastking megathronu inceliyordum hatta siparişte verdim ama sonradan bir öğrendim ki sarımı 60cm imiş. Sonra sharky'i sonra da Valiant eagle yi gördüm. Sanırım fiyat performans açısından en makulu valiant eagle olacaktı ama işte benim biraz abartasım geldi :) Sizde Valiant eagle nasıl? İlerde tavsiye isteyen arkadaşlarım olursa Valiant eagle yi tavsiye etmeyi düşünüyordum.

Son düzenleme:

hasaN

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
spin kamış tavsiye edecek olsanız ne olurdu?
SinanBunu ilgili bölümde yeni bir konuda tartışalım :). Valiant eagle oldukça iyi bir makine benim görüşüme göre kastking markası pek bilinmez ama makinaları oldukça iyidir baitcasting makineleri de dahil olmak üzere.