İnceleme Caperlan WDS-5 Balıkçı Tulumu İncelemesi

Belly Boat' da ve levrek avlarında kullanmak için bir tulum arıyordum. Fakat ülkemizde her üründe olduğu gibi kaliteli ürünler bulmak imkansız olduğu için Caperlan wds-5 tulum çizme modeline bakayım dedim ve alıp denedim. Şimdi kısaca kullanıcı deneyimlerimi ürünü almayı düşünen arkadaşlar için aktarayım.

Caperlan WDS-5 Tulum Çizme İncelemesi​

Decathlon kartal mağazasına giderek ürünü almadan önce yakından incelemek istediğimden, mağazada ürünü giydim. İlk gözüme çarpan, gayet rahat ve hafif oluşuydu. Oturup kalkarken herhangi bir zorlanma olmuyor. Bel kısmında ayarlanabilir bir kayış mevcut, bu kayışı sıkarak göğüs kısmından içeriye su girer ise suyun aşağı kısımlara dolmasını bir nebze engelleyebiliyorsunuz. Ben mağaza' da 40 numarasını denedim ayaklarım içinde gayet rahat idi, aslında ben kışında kullanacağım için bir üst numarasını alacaktım fakat gerek duymadım. Ayaklarım kalın çorapta giysem içinde rahat edecek gibi ki mağazada ki denemem de ayağımda biraz kalın bir çorap vardı. Göğüs kısmında bulunan cep bölmesi, telefon ve benzeri eşyalarını koymanız için kullanışlı. Taşıma çantası hoş ve kullanışlı oldukça pratik.

Caperlan WDS-5 Tulum Çizme Özellikleri​

Caperlan WDS-5 Balıkçı Tulumu

Caperlan WDS-5 balıkçı tulum çizme özellikleri nelerdir? Kısaca ürünün özelliklerini sıralayalım ve deneyimlerimi aktarayım.

• Su geçirmezlik ( Su geçirmez kumaş, su sızdırmaz dikişler )
  • Hafiflik
  • Yer tutuş ( Tabandaki kramponları yer tutuş sağlar )
  • Delinmeye dayanıklılık ( Dizlerde güçlendirmelere sahip, yıpranmaya dayanıklı PVC bileşenli alt kısım )
  • Nefes alabilirlik ( 3 katmanlı, nefes alan kumaşa sahip üst kısmı teri dışarı atar )
  • Giyme / çıkarma kolaylığı ( Giyme/çıkarma kolaylığına sahip, hızlı tokaları olan ayarlanır elastik askılar )
Öncelikle su geçirmezlik olayından bahsetmem gerekir ise; ürün gerçekten su geçirmiyor. İlk 3 saatlik kullanımda tulumun altına giydiğim pijamam hafif nemlenmişti fakat bu sanıyorum terlemeden dolayıydı. Hafiflik, yer tutuş, giyip çıkarma kolaylığı hakkında diyecek bir şey yok. Delinmeye dayanıklılık için henüz bir şey diyemiyorum. Nefes alabilirlik konusuna gelince göğsünüz terliyor, nefes alıyor evet ama bahsettikleri gibi değil.

Caperlan WDS-5 Balıkçı tulumu alınıp kullanılacak bir tulum mu derseniz bence işinizi görecektir. Şahsen benim işimi görecek gibi görünüyor. Aslında Neopren tulum almayı istiyordum fakat çok dandik tulumlar olması nedeniyle ülkemizde, bu ürünü alıp kışın altına termal elbise giyerek kullanmak daha mantıklı geldi.

Fiyat olarak 550.00 ₺ bir fiyata sahip olan Caperlan WDS-5 Balıkçı tulumu için tam ederi bir fiyat biçilmiş. Bence kalitesi ile orantılı bir fiyat.

ROMANCI

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
7
Üyelik Yaşı
6 Ay 2 Gün
Bakiye
0.50₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Balıkçı tulumu için fiyat bence epey düşük.

Caperlan marka ürünlerden (Sert sahte, silikon, iğne, kurşun vs. ) çokça kullandım. Çok kaliteli olmasa da yabana atılacak ürünler değiller kanaatimce.

Bilgilendirme için teşekkürler.

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Konular
20
Üyelik Yaşı
10 Ay 12 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Paylaşım için teşekkürler abi, alacak olan arkadaşlar için faydalı bir inceleme.

Erkank.k

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
0
Üyelik Yaşı
13 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Merhaba tulumun uzun kullanım sonuçları nasıl acaba

hasaN

Balığa Gitmediğim Gün Öldüğüm Gündür :)
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Merhaba tulumun uzun kullanım sonuçları nasıl acaba
Erkank.kYaklaşık olarak iki aydır kullanıyorum ve kullanımlarımdan sonra temizlik vs gibi işlemlerini açıkçası yapmıyorum direkt toplayıp torbaya koyuyorum. Şu ana kadar en ufak bir su alma ve benzeri sorun oluşturmadı. Giydikten sonra üzerinizde bir ağırlık oluşturmuyor ve içerisinde gayet rahat hareket ediyorsunuz çömelme ve benzeri hareketler gibi. Fiyat ve performans ürünleri içerisinde alınabilecek ve sorunsuz olarak kullanabileceğiniz bir ürün. Uzun soluklu yürüyüşlerde terlediğinizden dolayı nem yapabiliyor.

Erkank.k

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
0
Üyelik Yaşı
13 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
3 yılda Pollybotu eskittim o çok çabuk deliniyor renk attı bazı kısımlarında şişme yaptı falan zahmet olmazsa tulumum kumaşının içten ve dıştan fotoğrafını paylaşabilirmisiniz inceleyipte almam mümkün olmiycakta süzde görebilirim en azından

hasaN

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
3 yılda Pollybotu eskittim o çok çabuk deliniyor renk attı bazı kısımlarında şişme yaptı falan zahmet olmazsa tulumum kumaşının içten ve dıştan fotoğrafını paylaşabilirmisiniz inceleyipte almam mümkün olmiycakta süzde görebilirim en azından
Erkank.kAkşam iç ve dıştan resimlerini iletirim hocam konu altında.

Önceki yanıtları görüntüle...

hasaN

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0

Ekli dosyalar

• 61CA129A-1F88-4A86-B3B0-631510357DA0.jpeg
    61CA129A-1F88-4A86-B3B0-631510357DA0.jpeg
    199.1 KB · Görüntüleme: 10
  • 7C79C924-44C1-4633-9862-8177D14575DE.jpeg
    7C79C924-44C1-4633-9862-8177D14575DE.jpeg
    157.9 KB · Görüntüleme: 11

Erkank.k

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
0
Üyelik Yaşı
13 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Resimler ekte E Erkank.k. Bilinmesi gereken diğer bir husus bu tulumun yazlık olduğudur. Kışın kullanacaksanız termal içlik giymeniz şart.
hasaNSorun değil içlikle kullanıcam bugün elime ulaştı aldım bende herseyini beğendim sadece çizmelerin üstü biraz ince gibü geldi çabuk delinebilir

hasaN

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Sorun değil içlikle kullanıcam bugün elime ulaştı aldım bende herseyini beğendim sadece çizmelerin üstü biraz ince gibü geldi çabuk delinebilir
Erkank.kHayırlı olsun güle güle kullanın. Ben bir çok dikenli vs bölgede dolaşıyorum henüz öyle bir sorun ile karşılaşmadım fakat olmayacak diye bir şeyde yok tabi, olmaz olmaz dersin olmayacak yerde olur :).

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Konular
20
Üyelik Yaşı
10 Ay 12 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0

Erkank.k

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
0
Üyelik Yaşı
13 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Hayırlı olsun hocam güle güle kullanım.
KajeTeşekkürler sağolun sizden fotoğrafların sonucunu bekleyemeden siparişi geçtim 🙂 tulum kısmı güzel delinmez kolay kolayda çizmeler sadece ince neyseki taban ince sayılmaz