Bedene Doğru Bakan Düğüm Türü

Sinan

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
4
Üyelik Yaşı
1 Ay 18 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Geçenlerde decathlondan bir takım almıştım şuan fotoğrafı yok elimde ama düğümün bitişi iğnenin sapına doğruydu. Kullandığımız düğümlerde düğüm bitişi iğneye doğru baktığı için yem takmada sorunlara yol açabiliyor. O düğüm yöntemi her neyse öğrenebilsek güzel olabilir. Fikri olan var mı?

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Konular
20
Üyelik Yaşı
10 Ay 12 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Normalde zaten iğneye atılan düğümlerde düğüm bitişi iğne sapına doğru.

hasaN

Balığa Gitmediğim Gün Öldüğüm Gündür :)
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Normalde zaten iğneye atılan düğümlerde düğüm bitişi iğne sapına doğru.
KajeErkan kardeşim yanlış anlamış sanırım :). Kanca düğümlerinde düğüm atıldıktan sonra, düğüm bitişinde fazlalık uç kısım kancaya doğru bakar. S Sinan hocam ondan bahsetmekte. O kısımın kancanın diğer tarafına bakan şeklini diyor.

Sinan

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
4
Üyelik Yaşı
1 Ay 18 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Erkan kardeşim yanlış anlamış sanırım :). Kanca düğümlerinde düğüm atıldıktan sonra, düğüm bitişinde fazlalık uç kısım kancaya doğru bakar. S Sinan hocam ondan bahsetmekte. O kısımın kancanın diğer tarafına bakan şeklini diyor.
hasaNEvet hocam bende yeterince açık anlatamamış olabilirim. O kadar düğüm yöntemi inceledim ama ilk defa orada gördüm şaşırdım açıkçası :)

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Konular
20
Üyelik Yaşı
10 Ay 12 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Pardon ya doğru ben yanlış anladım 😅.

hasaN

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Bahsettiğiniz düğüm şekli Penny Knot olarak geçer. Bu düğümün atılış şeklinide paylaşırız, eksik bir konu çıkıverdi işte :). Bu genelde halkalı kancalara atılır fakat normal kancalarada uyarlanabilir. Diğer taraftan bahsettiğiniz düğüm şeklini normal kanca da bende hiç görmedim.

Sinan

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
4
Üyelik Yaşı
1 Ay 18 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Bahsettiğiniz düğüm şekli Penny Knot olarak geçer. Bu düğümün atılış şeklinide paylaşırız, eksik bir konu çıkıverdi işte :). Bu genelde halkalı kancalara atılır fakat normal kancalara da uyarlanabilir. Diğer taraftan bahsettiğiniz düğüm şeklini bende hiç görmedim.
hasaNEvet araştırınca sadece halkalı kancalara atılışının örnekleri mevcut. Ürün teknede kaldı, gidince düğümün görselini de mutlaka paylaşacağım sizinle.

hasaN

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Ufak çaplı bir arama tarama yapayım bulursam paylaşırım. Merak etmedim değil şimdi :).

berat0101

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
1
Üyelik Yaşı
1 Ay 17 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Geçenlerde decathlondan bir takım almıştım şuan fotoğrafı yok elimde ama düğümün bitişi iğnenin sapına doğruydu. Kullandığımız düğümlerde düğüm bitişi iğneye doğru baktığı için yem takmada sorunlara yol açabiliyor. O düğüm yöntemi her neyse öğrenebilsek güzel olabilir. Fikri olan var mı?
SinanBen de aynı sorunu yasiyordum misina ucunu hafif yakarak bombe yapıyorum daha rahat geçiyor 🤷‍♂️