Duyuru Balık Hobim Forum Kuralları

HasanAky

Balığa Gitmediğim Gün Öldüğüm Gündür :)
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Katılım
19 Ocak 2021
Konular
118
Mesajlar
591
Çözümler
10
Tepki puanı
549
Üyelik Yaşı
1 Yıl 6 Ay 28 Gün
Puanları
83
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0

Balık Hobim Forum Kuralları


Yeni Üyelik Açma

1 -
Yeni üyelik açarken üye isimleri reklam içerikli her hangi bir site, blog, sosyal medya hesabıni yada forum sitesi gibi isimler olamaz. Bu tür isimler kullanarak üyelik açan kullanıcıların tespit edilmesi halinde, öncelikle kullanıcı adlarını değiştirmesi istenir. Kullanıcı uyarıldıktan sonra kullanıcı adını değiştirmemesi durumunda forumdan yasaklanır ya da üyeliği silinir.

2 - Kullanılan profil ve kapak resimleri reklam içerikli olamaz. Örneğin : forum, mağaza, sosyal medya isimlerini içeren logo ya da kapak resimleri


Genel Forum Kuralları

1 -
Forumda konu açarken konu başlığı ve içeriğinin açıklayıcı olmasına dikkat edin. Acil, nasıl, yardım ve benzeri konular, cevap verilmeksizin kapatılarak otomatik olarak çöp kutusuna atılmaktadır.

2 - Forumda konu açmadan önce lütfen açacağınız konunun forumda var olup olmadığını kontrol edin. Bunun için lütfen ARAMA seçeneğini kullanın. Açacağınız konuların doğru bölüm altında olmasına özen gösterin. Bu diğer kullanıcılarımızın aradıkları bir içeriği kolay bulmaları açısından önemlidir.

3 - Forumda kişileri kırıcı ve aşağılayıcı söz ve ithamlarda bulunmak uygunsuzdur. Bu tür argo içerik barındıran kelimeler *** şeklinde sansürlenmiştir.

4 - Forumda reklam yapımı kesinlikle yasaktır. Bu tür eylemlerde bulunan kullanıcılar, önce uyarılır, uyarıya uyulmaması durumunda forumdan uzaklaştırılır. Aynı zaman' da foruma sadece kendi reklamını yapmak için giriş yapmış kullanıcılar örneğin ; kendi av videolarını atmaktan başka bir eylemi olmayan, başka sitelerin reklamını yapmak için forumda bulunan kullanıcıların tespiti durumunda konuları yönetim tarafından silinir ve 10 uyarı puanı hesaplarına eklenir.

5 - İmza alanında diğer forum, blog ve benzeri, ürün satışı yapan mağazalara ait link, görsel, sosyal medya hesapları kullanımı yasaktır. Bu tür konulardan sadece balık hobim iş ortakları ve ya reklam verenler ( ortaklık veya reklam süresi boyunca ) muaftır.

6 - Soracağınız soruları özel mesaj yoluyla değil ilgili kategori altında konu açarak sorunuz. Özel mesaj yoluyla iletilen sorular dikkate alınmamaktadır.

7 - Forumda kopya içerik paylaşımı yapılamaz. Balık Hobim forumlarında paylaşılan her makale kontrol edildikten sonra yayına alınmaktadır. Paylaşılan makale veya yazılar yapılacak olan kopya içerik analizinden sonra kopya oldukları anlaşılır ise yayına alınmaz. Şayet paylaşılacak olan yazı yada makale yazarından izin alındıysa kaynak belirtilerek paylaşılabilir. Paylaşılan yazı yada makaleler Google standartlarına uygun olmalıdır. Uygun olmayan yazı ve makaleler Balık Hobim yönetimi tarafından düzenlendikten sonra yayına alınır. Makale ve yazı nasıl hazırlanır?

8 - Balık Hobim forum sitemizde paylaşılan makaleler ve yazılar izin alınmadan başka platformlarda paylaşılamaz. İzin alınmadan alınan makale ve yazılar, emek verip paylaşımda bulunan kişiye saygısızlıktır. Balık Hobim forum sitemizden alınan ve başka sitelerde paylaşılan makale ve yazılarda kaynak belirtmek zorunludur. Yabancı kaynaklardan alınarak dilimize çevrilen yazı ve makaleler forumda yayınlanabilir. İznimiz olmadan başka platformlarda kaynak bildirilmeden paylaşılan yazılarımız ile ilgili paylaşımı yapan kişi forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.

9 - Kişisel detaylar alanında yer alan hakkında, web sitesi, sosyal medya bağlantı alanları normal üyelere kapalıdır. Bu tür alanlar sadece balık hobim iş ortakları, reklam verenler, özel üyelerin kullanımına açıktır.

Kurallar gerekli görüldüğü takdirde değişebilir, güncellenebilir.

İyi Forumlar;
Balık Hobim Yönetim.
 

Forumdan yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir!

Hesap oluştur

Kolay ve hızlı bir şekilde hesap oluşturun!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız varsa, giriş yapın!

BalıkHobim.com'a hoş geldiniz!

Balık Hobim amatör ve sportif balık avcıları için kurulmuş olan sosyal paylaşım forumudur.

Kayıtlar ücretsiz, kolay ve hızlıdır!

Üst