Balık Hobim Forum Kuralları

HasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Balık Hobim Mod
Balık Hobim Üyesi
Katılım
19 Ocak 2021
Mesajlar
215
Yanıtlar
5
Tepki puanı
209
Üyelik Yaşı
3 Ay 19 Gün
Puanları
33
Yaş
33
TRY
160.00₺
Adı
Hasan Akyüz
Değerlendirme - 0%
0   0   0

Balık Hobim Forum Kuralları


balik-hobim-forum-kurallari.jpg


Yeni Üyelik Açma

1 -
Yeni üyelik açarken üye isimleri reklam içerikli her hangi bir site, blog yada forum sitesi gibi isimler olamaz. Bu tür isimler kullanarak üyelik açan kullanıcıların öncelikle kullanıcı adlarını değiştirmesi istenir. Aynı zaman da kullanıcı adları anlaşılır biçimde ve çok uzun olmamalıdır. Kullanıcı uyarıldıktan sonra kullanıcı adını değiştirmemesi durumunda forumdan yasaklanır. Bu tarz kullanıcı adlarının kullanım izni sadece onaylı kullanıcı rozetine sahip kullanıcılara verilir.

2 - Kullanılan profil ve kapak resimleri reklam içerikli olamaz. Örneğin : forum, mağaza, sosyal medya isimlerini içeren logo ya da kapak resimleri


Genel Forum Kuralları

1 -
Forumda konu açarken konu başlığı ve içeriğinin açıklayıcı olmasına dikkat edin. Acil, nasıl, yardım ve benzeri konular, cevap verilmeksizin kapatılarak otomatik olarak çöp kutusuna atılmaktadır.

2 - Forumda konu açmadan önce lütfen açacağınız konunun forumda var olup olmadığını kontrol edin. Bunun için lütfen ARAMA seçeneğini kullanın. Açacağınız konuların doğru bölüm altında olmasına özen gösterin. Bu diğer kullanıcılarımızın aradıkları bir içeriği kolay bulmaları açısından önemlidir.

3 - Forumda kişileri kırıcı ve aşağılayıcı söz ve ithamlarda bulunmak uygunsuzdur. Bu tür argo içerik barındıran kelimeler *** şeklinde sansürlenmiştir.

4 - Forumda reklam yapımı kesinlikle yasaktır. Bu tür eylemlerde bulunan kullanıcılar uyarılmaksızın forumdan uzaklaştırılır. Aynı zaman' da foruma sadece kendi reklamını yapmak için giriş yapmış kullanıcılar örneğin ; kendi av videolarını atmaktan başka bir eylemi olmayan, başka sitelerin reklamını yapmak için forumda bulunan kullanıcıların tespiti durumunda konuları yönetim tarafından silinir ve 10 uyarı puanı hesaplarına eklenir.

5 - İmza alanında diğer forum, blog ve benzeri, ürün satışı yapan mağazalara ait link ve görsel kullanımı yasaktır.

6 - Soracağınız soruları özel mesaj yoluyla değil ilgili kategori altında konu açarak sorunuz. Özel mesaj yoluyla iletilen sorular dikkate alınmamaktadır.

7 - Forumda kopya içerik paylaşımı yapılamaz. Balık Hobim forumlarında paylaşılan her makale kontrol edildikten sonra yayına alınmaktadır. Paylaşılan makale veya yazılar yapılacak olan kopya içerik analizinden sonra kopya oldukları anlaşılır ise yayına alınmaz. Şayet paylaşılacak olan yazı yada makale yazarından izin alındıysa kaynak belirtilerek paylaşılabilir. Paylaşılan yazı yada makaleler Google standartlarına uygun olmalıdır. Uygun olmayan yazı ve makaleler Balık Hobim yönetimi tarafından düzenlendikten sonra yayına alınır. Makale ve yazı nasıl hazırlanır?

8 - Balık Hobim forum sitemizde paylaşılan makaleler ve yazılar izin alınmadan başka platformlarda paylaşılamaz. İzin alınmadan alınan makale ve yazılar, emek verip paylaşımda bulunan kişiye saygısızlıktır. Balık Hobim forum sitemizden alınan ve başka sitelerde paylaşılan makale ve yazılarda kaynak belirtmek zorunludur. Yabancı kaynaklardan alınarak dilimize çevrilen yazı ve makaleler forumda yayınlanabilir. İznimiz olmadan başka platformlarda kaynak bildirilmeden paylaşılan yazılarımız ile ilgili paylaşımı yapan kişi hakkında resmî işlemler uygulanır.


Kurallar gerekli görüldüğü takdirde değişebilir, güncellenebilir.

İyi Forumlar;
Balık Hobim Yönetim.
 

Bir hesap oluşturun ya da giriş yapın.!

Yorum yapmak ya da konu açmak için üye olmanız gerekmektedir

Hesap oluştur

Topluluğumuzda bir hesap oluşturun ya da sosyal medya hesaplarınız ile hızlı bir şekilde kayıt olun.

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Burada oturum açın ya da sosyal medya hesaplarınız ile giriş yapın.

Üst