Balık Hobim Balıkçılık Ligi Hakkında Beyin Fırtınası

hasaN

Balığa Gitmediğim Gün Öldüğüm Gündür :)
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Yine Dünya genelinde hiç bir forumda görmediğim ve son derece keyifli olacağını düşündüğüm aynı zamanda' da ülkemizde oldukça sorunlu ve bilinçsizce yapılan balık avcılığının daha bilinçli ve profesyonelce yapılmasına katlı sağlayacağını düşündüğüm bir " balıkçılık ligi " fikri ve çalışması üzerinde yoğunlaştım bu aralar. Bireysel ya da takım olarak katılımların olacağı, sezon olarak ilerleme sağlayacak, üst ve alt liglerden oluşan ülke çapında bir lig.

Sizlerin konu hakkında ki fikirlerinizi, bu tür bir uygulama olsa içerisinde neler barındırması gerektiği hakkında ki fikirlerinizi merak etmekteyim. Benim şu anda kafamda ki yapı detaylarına girmeden basit haliyle söylemek gerekir ise ; Bir lig tablosu şeklinde avlanan balığının kilosu ya da boyuna göre avcıya puan verme şeklinde.

İyi Forumlar;

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Konular
20
Üyelik Yaşı
10 Ay 12 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Abi gece uyurken mi aklına geliyor bunlar 😅. Mükemmel bir şey olur bence ama baya kapsamlı bir şey olur gibi. Türkiye’ de balık hobim sayesinde resmî bir lige de dönüşebilir bence çünkü senin gidişat orayı gösteriyor abi :). Diğer yandan ligler sınıflara ayrılabilir mesela; kıyı avcılığı ya da tekne avcılığı ve benzeri gibi.

hasaN

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Abi gece uyurken mi aklına geliyor bunlar
KajeLen erken 😂.
Türkiye’ de balık hobim sayesinde resmî bir lige de dönüşebilir bence çünkü senin gidişat orayı gösteriyor abi :).
Amaçlanan hedeflerden biri de bu tabi. Senin' de dediğin gibi biraz kapsamlı bir iş çünkü foruma entegre bir özellik olmasını düşünüyorum. Ayrı klasmanda ligleri de düşündüm o yüzden kapsamlı bir çalışma olacak. Henüz böyle bir entegre sistem yok hali hazırda o yüzden yazılması gerekiyor. Bir kaç gün içinde olacak bir şey değil tabi ama bunun ile ilgili adımı attım diyelim.

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Konular
20
Üyelik Yaşı
10 Ay 12 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Valla abi cidden çok takdir ediyorum seni ve yaptığın bu benzersiz forumu. Aktif kullanıcı çok fazla olmaması böyle bir forumda ilginç geliyor bana.

hasaN

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Sağol kardeşim. Aktif kullanıcı olmaması gayet normal erkan çünkü foruma içerik girmediğimden dolayı google' da forum içinde bulunan konularda kadar yer alıyor. Bu yüzden üye sayısının artış sağlaması için foruma güncel olarak içerik girilmesi gerekir. Benimde forumla özellik olarak ilgilenmekten içerik girmeye pek vaktim olmuyor zamanla hallederiz :D.

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Konular
20
Üyelik Yaşı
10 Ay 12 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Sağol kardeşim. Aktif kullanıcı olmaması gayet normal erkan çünkü foruma içerik girmediğimden dolayı google' da forum içinde bulunan konularda kadar yer alıyor. Bu yüzden üye sayısının artış sağlaması için foruma güncel olarak içerik girilmesi gerekir. Benimde forumla özellik olarak ilgilenmekten içerik girmeye pek vaktim olmuyor zamanla hallederiz :D.
hasaNSende haklısın abi 👏. Ama şu lig fikri best of yani.

ROMANCI

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
7
Üyelik Yaşı
6 Ay 2 Gün
Bakiye
0.50₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Ben anlamam, bizim takımın kaptanı ben olacam. Yoksa yakarım o ligi. Pffffssssssfsfsfs

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Konular
20
Üyelik Yaşı
10 Ay 12 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Abi bu lig olayı ne zaman olacak?

hasaN

Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
111
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Abi bu lig olayı ne zaman olacak?
KajeBir zaman vermek zor Erkan çünkü henüz bunun ile ilgili bir modül yok. Özel olarak kodlatmam gerekecek, bunun maliyetide oldukça yüksek olacak gibi ama bu konuda var olan tüm seçeneklere bakıyorum. Şayet foruma entegre bir sistem geliştiremezsek, eski usülde bir şey yapacağım.