Amatör balıkçı oltası tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kwes13

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
3
Üyelik Yaşı
5 Ay 8 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Ben amatör olarak yeni yeni balık tutmaya başladım lakin çok çok acemiyim.
Muğla’da yaşıyorum hem deniz hem de gölde ara ara balık tutmak için gidiyorum. Denizde ve gölde hem at çek yapmak hemde yemle atip bekleyerek balık tutmak için, aynı anda ikisini birden yapabileceğim bir amatör olta var mı.
Yardımlarınız için şimdikten teşekkür ederim.

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
106
Yanıtlar
6
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Ben amatör olarak yeni yeni balık tutmaya başladım lakin çok çok acemiyim.
Muğla’da yaşıyorum hem deniz hem de gölde ara ara balık tutmak için gidiyorum. Denizde ve gölde hem at çek yapmak hemde yemle atip bekleyerek balık tutmak için, aynı anda ikisini birden yapabileceğim bir amatör olta var mı.
Yardımlarınız için şimdikten teşekkür ederim.
Öncelik ile hoş geldiniz. Yaşadığınız bölge at çek için oldukça uygun ve güzel bir bölge. Spin ya da lrf sistemlerini inceleyebilirsiniz hocam. Bu iki at çek sistemi ile yapılan balık av videolarına önce YouTube’ dan bir kaç gün göz atın, size en uygun olanı kafanızda belirledikten sonra, takım oluşturmak için tavsiye’ de bulunmak daha doğru olacaktır. Çünkü kişinin zevklerine göre istekleri değişiklik gösterebilir. Bu öte yandan gereksiz masraflara girmemeniz adına bence önemlidir. Şimdi ben size direkt bir sistem önerir bunu bunu alın derim ama bu yanlış olur. Siz önce biraz izleyin videoları, bu benim için çok uygun benim istediğim bu av yöntemi dedikten sonra gerisi kolay. Bu süreçte at çek sistemleri ile aklınıza takılan her türlü sorunuzu seve seve yanıtlarız. Denizde ya da gölde bekleyerek balık tutmak için de surf casting sistemini kullanabilirsiniz.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Olta kamışı, makine vb. ürünler hakkında ki konuları lütfen ilgili kategorilerde oluşturalım.

Son düzenleme:

Kwes13

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
3
Üyelik Yaşı
5 Ay 8 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Hakan bey konuyu yanlış yere açtığım için kusura bakmayin.
Bir kaç gündür video izliyorum aslinda.
Yanlış bilgiler edindiysem düzeltin beni.
Spin daha çok büyük baliklarda zevkliymiş. Lrf ise küçük baliklari bile sanki büyük balik cekiyormuşcasina gösteriyormuş ve çok aşırı zevk ve heyacan yaşatan bir olta türüymüş.
Lrfnin hafif olması kolay taşınması ayrı bir boyutu.

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
106
Yanıtlar
6
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Hakan bey konuyu yanlış yere açtığım için kusura bakmayin.
Bir kaç gündür video izliyorum aslinda.
Yanlış bilgiler edindiysem düzeltin beni.
Spin daha çok büyük baliklarda zevkliymiş. Lrf ise küçük baliklari bile sanki büyük balik cekiyormuşcasina gösteriyormuş ve çok aşırı zevk ve heyacan yaşatan bir olta türüymüş.
Lrfnin hafif olması kolay taşınması ayrı bir boyutu.
İşte bu tür nedenlerden dolayı öncelikle size hitap eden av yöntemini belirlemenizi önerdim öncelikle. Spin ile büyük balıkları vs bir çok balığı avlayabilirsiniz, bunun yanında lrf ile de her türlü balığı avlayabilirsiniz fakat arada ki en büyük fark lrf nin size yaşatacağı heyecan ve zevk olmasının yanı sıra kıyılarda gezen balıkları dahi avlayabilme imkanıdır. Bir istavrit avlarken bile yaşayacağınız keyif çok üst seviyededir.

Kaje

Lüfer
Balık Hobim Üyesi
Konular
18
Yanıtlar
1
Üyelik Yaşı
9 Ay 3 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Lrf konusuna kesinlikle katılıyorum. Bende Hasan hocam sayesinde seçimimi lrf den yana yaptım iyiki de yapmışım.

Kwes13

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
3
Üyelik Yaşı
5 Ay 8 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
izlediğim videolarda Lrf olta kamışının gerilmesi kirilacak gibi olmasi bile zevkli geldi açıkçası. Videolar bile bu kadar zevk veriyorsa tutarkenki verdiği heyecanı düşenimoyum :)

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
106
Yanıtlar
6
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Lrf konusuna kesinlikle katılıyorum. Bende Hasan hocam sayesinde seçimimi lrf den yana yaptım iyiki de yapmışım.
Ben sana Spin al geç de diyebilirdim ama, konu amatör balıkçılık dahi olsa ki dünyada ki en güzel uğraş bence, burada önemli olan kişi ne istiyor önce bir bunu anlamak lazım, senin de istediğin şeyi lrf karşıladı ki öyle de olmuş :).

Kaje

Lüfer
Balık Hobim Üyesi
Konular
18
Yanıtlar
1
Üyelik Yaşı
9 Ay 3 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Ben sana Spin al geç de diyebilirdim ama, konu amatör balıkçılık dahi olsa ki dünyada ki en güzel uğraş bence, burada önemli olan kişi ne istiyor önce bir bunu anlamak lazım, senin de istediğin şeyi lrf karşıladı ki öyle de olmuş :).
Aynen abi 👏.

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
106
Yanıtlar
6
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
izlediğim videolarda Lrf olta kamışının gerilmesi kirilacak gibi olmasi bile zevkli geldi açıkçası. Videolar bile bu kadar zevk veriyorsa tutarkenki verdiği heyecanı düşenimoyum :)
Anladığım kadarı ile sizde aksiyon, heyecan arıyorsunuz o zaman sizde bizdensiniz :). Ekipman konusunda ki sorularınızı ilgili bölümler de açarsanız zevkle yanıtlarız 7/24 fark etmez aklınıza takılan her konuyu yanıtlarım seve seve. Burada önemli olan elimizden geldiği kadar kişiyi yapmak istediği ve aradığı şeye doğru yönlendirebilmek.

Kwes13

Defne Yaprağı
Balık Hobim Üyesi
Konular
3
Üyelik Yaşı
5 Ay 8 Gün
Bakiye
0.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Konuyu nereye acmaliyim. Acemiyim herhangi bir yanlış yapmak istemiyorum:)

hasaN

Balık Hobim Ekibi
Admin
Genel Moderatör
Balık Hobim Üyesi
Konular
106
Yanıtlar
6
Bakiye
500.00₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Konuyu nereye acmaliyim. Acemiyim herhangi bir yanlış yapmak istemiyorum:)
Hiç sorun değil hocam :). Siz sormak istediğiniz konu hakkında konu başlığı oluşturup konununuzu açın ben uygun yere taşırım. Zaman ile forum işleyişini ve bölümlerini inceleyerek foruma aşina olursunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...