Bilgi Aliexpress Üzerinden Aldığınız Ürünlerin PTT Takip Numarasını Öğrenme

5.00 Oylama 1 Değerlendirme
Ülkemizde amatör olta balıkçılığı konusunda ürün yelpazesi çok geniş olmadığından şahsen ben, başta yurt dışında bulunan balık av malzemeleri satan firmaların yanı sıra Aliexpress üzerinden de alışveriş yapıyorum. Bu konuda bilmeyen arkadaşlarımız için aliexpress üzerinden aldığınız ürünlerin ptt kargo takip numarasını nasıl öğreneceklerini canlı örnek ile göstermek istedim.

Aliexpress Üzerinden Aldığınız Ürünlerin PTT Takip Numarasını Öğrenme​

Öncelik ile Aliexpress üzerinden aldığınız bir ürünün ptt kargo takip numarasını öğrenmek için, bu ürünün gümrüğe gelmiş olması gerekmektedir haliyle arkadaşlar. Hepinizin bildiği üzere, ürününüzün gümrüğe gelip gelmediğini Aliexpress üzerinden takip edebiliyorsunuz.

Ürün Gümrüğe Geldi PTT Takip Numarasını Nasıl Öğreneceğim?​

Bunun için öncelikle aliexpress hesabınızda siparişlerim alanına giriyorsunuz. Burada almış olduğunuz ürün ya da ürünler listelenecektir. Daha sonra sağ tarafta bulunan " Track Oder " seçeneğine tıklıyoruz, yani kargo takip ekranı. Bu ekranda sağ tarafta, " GOT - AliExpress Standard Shipping " şeklinde bir ibare bulunur ve hemen üzerinde gönderici tarafından gönderilen ürün ya da ürünlerine ait kargo takip numarası bulunur. Biz burada " GOT " seçeneğine tıklıyoruz. Açılan sayfada yine kargomuzun hedef ülkeye varış yapıp varmadığını görebilirsiniz. Şayet hedef ülkeye varış yaptı ise sol tarafta bulunan PTT linkine tıklıyoruz ve karşımıza Çince bir kargo takip sayfası daha geliyor. Buraya az önce bahsettiğimiz alandan kopyaladığımız kargo takip numarasını yapıştırıp sorgulama yapıyoruz ve karşımıza kargo bilgileri geliyor. Açılan bu sayfada ülkeye gelmiş olan kargonuza ait ptt kargo takip numarası işlenmiş ise bunu liste de görebilirsiniz arkadaşlar.

aliexpress ptt takip numarası öğrenme.png

Daha sonra Ptt sitesinde, kargo takip bölümüne giderek, buradan aldığınız ptt takip numarası ile sorgulama yaparak gümrük vergisi dahil tüm bilgileri görebilirsiniz.

Durumun işleyişinin nasıl olduğunu merak eden arkadaşlar için kısa özetlemeye çalıştım. İşleyiş bana lazım değil ya bilmesek' de olur diyen arkadaşlar için ise ; Aliexpress üzerinden gelen kargolar " Yanwen " firması ile gelir. Aşağıda yer alan linkte tıkladıktan sonra yine aliexpress sitesinde siparişleriniz alanında yer alan korgo takip numarasını buraya yazıp arama yapmanız yeterli olacaktır.

Yanwen Kargo Takip

İyi Forumlar ;

Kaje

Lüfer
Balık Hobim Üyesi
Konular
18
Yanıtlar
1
Üyelik Yaşı
9 Ay 7 Gün
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Emeğine sağlık abi. Benim gibi bilmeyenler için harika bir kaynak olmuş. Ptt kargo numarasını nasıl öğreneceğimi aramıştım baya denk gelmemişti 👍🏼