İnceleme Afw Surflon Micro Ultra Çelik Tel İncelemesi

5.00 Oylama 1 Değerlendirme
Amatör balıkçılar için çelik tel kullanımı özellikle turna balığı avında sonra derece önemlidir. Fakat piyasada hali hazırda bulunan ve kullandığımız bu çelik teller turna avı sırasında bir çok olumsuzluğu' da beraberinde getirir. Bu yazımızda tüm bu sorunları ortadan kaldıran Afw Surflon Çelik Tel hakkında biraz konuşalım.


Afw Surflon Micro Ultra Çelik Tel İncelemesi​

Afw surflon çelik tel

Afw surflon micro ulta çelik tel, yapısı itibari ile oldukça ince bir çelik teldir. Öyle ki bu çelik tele bilinen her hangi bir lider düğümü kolaylıkla atılabilmektedir. Çelik tel kullanırken yaşadığımız en büyük sorunlardan bir tanesi; çelik telin sahtenin aksiyonunu bozmasıdır. Afw surflon micro ultra çelik tel bir ip kadar ince ve esnek olduğundan dolayı sahtenin aksiyonunu bozmaz. İki modeli bulunan bu çelik telin ülkemizde sadece şu anda hakkında konuştuğumuz " Afw surflon micro ultra " modeli bulunmaktadır. Bu modelin dışında bir de " supreme " modeli vardır fakat ülkemizde bulunmamaktadır. Afw surflon micro ultra çelik tel ; bükülmelere karşı gösterdiği yüksek direnç, inanılmaz şekilde kolay düğüm atılması, benzersiz şekilde esnek olması ve yüksek hassasiyeti ile öne çıkıyor. Üzerinde pürüzsüz bir naylon kaplama mevcuttur.

Ülkemizde satışı yapılan bu çelik telin iki farklı çeker değeri mevcuttur. Bu çeker değerleri ; 11 LBS ( 5 kilogram ) ve 6.6 LBS ( 3 kilogram ) şeklindedir. Tavsiyem 11 LBS olan modelini kullanmanız yönünde. Bu çelik tel 5 metre boyundadır onu da belirteyim arkadaşlar. Fiyatı biraz yüksek olsa da parasını sonuna kadar hak eden bir ürün olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Özellikle turna avı yapan amatör balıkçıların standart çelik tel yerine, Afw surflon micro ulta çelik teli tercih etmeleri gerekir. Sahte yada silikonlarınızın aksiyonlarının bozulmadan keyifli bir av yapmanız için kullanmanız gereken tek ürün diyebilirim. İp misinalar kadar ince bir yapıda olması sizde, turna balığının bu çelik teli koparabileceği düşüncesini oluşturabilir. Fakat ben uzun süredir kullanıyorum ve henüz böyle bir problem yaşamadım, yaşayacağımı da düşünmüyorum. Bu çelik teli başta turna olmak üzere lüfer, deniz turnası ( baraküda ), çinakop, palamut gibi balık avlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 

Kaje

Kofana
Balık Hobim Üyesi
Katılım
23 Ocak 2021
Konular
28
Mesajlar
337
Çözümler
1
Tepki puanı
268
Üyelik Yaşı
1 Yıl 8 Ay 5 Gün
Puanları
63
Bakiye
0.25₺
Değerlendirme - 0%
0   0   0
Gerçekten süper bir ürün, tavsiyen üzerine daha önce lrf için almıştım abi, artık sürekli yedeklediğim bir malzeme. Tek eksi yönü bence 5 metre olması.
 

Forumdan yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir!

Hesap oluştur

Kolay ve hızlı bir şekilde hesap oluşturun!

Giriş yap

Zaten bir hesabınız varsa, giriş yapın!

BalıkHobim.com'a hoş geldiniz!

Balık Hobim amatör ve sportif balık avcıları için kurulmuş olan sosyal paylaşım forumudur.

Kayıtlar ücretsiz, kolay ve hızlıdır!

Üst